Станеться це у разі загрози торговим суднам у морі. Про це розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков під час брифінгу.
Важливо Після ударів по Одеському порту США розробляють план "Б" щодо вивозу українського зерна
Кубраков наголосив, що Україна продовжує планувати навігацію у Чорному морі.
Це так само важливо для нас, як і всьому цивілізованому світу. Якщо щось буде відбуватися в Чорному морі, то, звичайно, вся ініціатива буде зупинена,
– пояснив він.
Міністр інфраструктури зазначив, що Україна підписувала угоду з ООН та Туреччиною. Це сторони, які мають гарантувати безпеку. Кубраков зазначив, що торгові судна будуть організовані в каравани, які супроводжуватимуть українські судна. Це може статися "найближчими днями".
Для цього необхідне створення Координаційного центру в Стамбулі, для чого представники України вже прибули в Туреччину. Серед них – як цивільні, так і військові представники. Запуск центру планується у середу, 27 липня.
Визначені Україною коридори перевірятимуть
Як розповів заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, технічний флот державних підприємств Міністерства інфраструктури перевірятиме визначені Україною коридори для проходу до та з українських портів перед тим, як цими маршрутами підуть судна з зерном.
Що цьому перебувало
Днями у Стамбулі відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна. Вже на наступний день, 23 липня, російські війська вдарили ракетами по Одеському морському порту – 2 ракети збили сили ППО, ще 2 влучили в об’єкти інфраструктури порту.
Першим в рамках деблокади може запрацювати Чорноморський порт, перше судно може пройти розблокованими коридорами протягом чотирьох діб.
Завдяки розблокуванню трьох українських портів на Чорному морі експортний виторг за місяць зросте на 1 мільярд доларів. За оцінкою Міністерства інфраструктури, 3 розблоковані чорноморські порти України зможуть експортувати щомісяця близько 3 мільйони тонн агропродукції.
Окупанти масово вивозять крадене зерно через Маріуполь: дивіться відео