Наприклад, в сусідній Херсонській області цей показник взагалі сягає 40%, в Одеській - 28%. Основна категорія людей, які опинилися за межею, - непрацюючі громадяни: пенсіонери та інваліди, їх доходів ледве вистачає на харчування та ліки.
“Треба за квартиру, за газ, за все 300-350 гривень платити, а інше - залишаються копійки, ось так і живемо, а що робити”, - каже пенсіонерка Світлана Сердюк.
Більшість з тих, хто працює, теж не шикують. Середня зарплата в Криму 1,5 тисячі гривень. 90% іде на споживчі витрати - харчування, житло та транспорт.
“По 3 місяці у нас затримка із заробітною платою в ЖЕКу. У нас зарплата 1000 грн., хоч вона і піднімається, але ми її так і не бачимо. У нас спочатку була 941, а зараз 1000 стала”, - розповідає працівник ЖКГ Галина Абдуліна.
В місцевому управлінні статистики підрахували, більшість кримчан працюють в сфері послуг та торгівлі, де зарплата також не перевищує 1,5 тисячі. Ще гірші справи із зарплатами у будівництві - галузі, яка найбільше постраждала від кризи; сільському та лісному господарстві.
“По зарплаті ми займаємо 12-13 місце серед регіонів України, по рівню заробітної плати. Від середнього показника по Україні ми відстаємо теж відсотків на 15, зарплата у нас нижча, ніж в середньому по Україні. Вища зарплата, звичайно в тих областях, де розвинена видобувна промисловість, металургія”, - каже перший заступник начальника ГУ статистики в АРК Тетяна Елькан.
Межу бідності вираховують в Міністерстві соціальної політики. За даними відомства, в Криму допомоги держави потребують 530 тисяч мешканців. Для покращення ситуації чиновники розробили республіканську програму соціальної підтримки, термін її реалізації 3 роки.
Лише цьогоріч на підтримку малозабезпечених заплановано 12,5 мільйонів гривень, більше половини з цих коштів підуть на допомогу по сплаті послуг ЖКГ. Окрім цього, з бідністю борються за рахунок працевлаштування населення, саме цей фактор, на думку чиновників, дозволить знизити рівень бідності в регіоні.
“Динаміка з минулого року вже помітна. За перший квартал понад 6 тисяч кримчан влаштувалися на роботу - це один з основних показників. Чим кращі будуть економічні показники, чим більше люди будуть заробляти, тим вищим буде дохід. А дохід це і є поняття, яка визначає межу бідності”, - сказала міністр соціальної політики Криму Олена Семічастная.
Станом на початок квітня, в Криму налічується 23,5 тисячі безробітних. Статистика твердить, наразі кількість пропозицій з працевлаштування збільшується, але для подолання бідності в регіоні, як і в країні вцілому, цього не достатньо. Оскільки навіть підвищені зарплати працівників не встигають за зростанням цін на найнеобхідніші товари.