Таку заяву рух поширив 24 лютого.
"Протягом трьох місяців протесту, що завершились народним повстанням і зміною влади в Україні, режим Януковича вів інформаційну війну з Майданом. Ми були свідками численних випадків цензури, замовчування важливої інформації, розпалювання ворожнечі, дезінформації та маніпуляцій", - йдеться у повідомленні.
На думку руху, ціна брехні виявилась занадто дорогою.
Читайте також: В Росії визнали, що Кисельов говорив неправду про Майдан
"Спотворена контрольованими Януковичем ЗМІ картина подій в Україні, мотивів та передумов протестного руху, дискредитація його учасників як "екстремістів", "ультраправих радикалів" та "молодчиків" посилювала агресію силовиків і їхню готовність виконувати злочинні накази", - наголосили у заяві учасники "Стоп цензурі!".
На думку руху, дезінформовані громадяни зараз виступають сепаратистськими закликами.
Як зазначається у заяві, найбільш цензурованими були новини на державному телеканалі Перший національний та приватному телеканалі "Інтер".
"Вимагаємо від власників телеканалу "Інтер" Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна, а також від Кабміну, Верховної Ради України негайного відсторонення від керівництва телеканалами "Інтер" та Перший національний топ-менеджерів, які були провідниками цензури", - йдеться у заяві.
На думку учасників руху, керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна, директор "Національних інформаційних систем" (НІС) Антон Нікітін, директор Першого національного Олександр Пантелеймонов повинні понести особисту відповідальність.
Читайте також: У Києві за заголовок "Майдан проти опозиції" спалили 12 тисяч примірників газети [Фото]
Якщо ж власники не зроблять висновків, то "Стоп цензурі!" збираються звернутися до нового складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою щодо позбавлення цих каналів ліцензії.
Журналістів та ведучих телеканалів, зокрема названих вище, а також телеканалу "Україна", що належить Рінату Ахметову журналістський рух закликав самостійно прийняти рішення про припинення роботи в ефірі.
"Водночас закликаємо всі журналістські колективи по всій країні, які зазнавали цензурних утисків, долучитись до цього звернення, висловити недовіру та вимагати від власників звільнення менеджерів, причетних до тиску на них", - йдеться у заяві.
Читайте також: Попрощалися з вбитим журналістом В'ячеславом Веремієм
Разом з рухом "Стоп цензурі!", НМПУ, комітетом Верховної Ради зі свободи слова та інформації вимагати від власників ЗМІ гарантій недопущення цензури у майбутньому та долучитися до розробки механізмів контролю громадськості над редакційною політикою медіа.
"На нашу думку, такі особи, як Михайло Погребинський, Олесь Бузина, В'ячеслав Піховшек, Олександр Чаленко, Володимир Скачко, Максим Равреба, Володимир Петров та інші мають стати персонами нон-грата для медійного простору України", - йдеться у повідомленні.