Про це повідомляє The Washington Post.

Читайте також: "Імперія повинна мати мотивацію": у Росії кинули виклик США

Видання нагадує, що Другий флот, який був розформований у 2011 році з міркувань економії, відновить свою діяльність 1 липня у Норфолку, штат Вірджинія. Спочатку він налічуватиме 15 співробітників, а згодом його команда зросте до 200 осіб.

Це динамічна відповідь на динамічну сферу безпеки. Оскільки ми спостерігаємо зростання суперництва між великими державами, Атлантичний океан, особливо Північна Атлантика, таке ж динамічне місце дії, як і будь-яке інше місце,
– заявив командувач військово-морськими операціями США адмірал Джон Річардсон.

Він також зазначив, що відновлення флоту здійснюється в рамках стратегії національної оборони, сформульованої главою Пентагону Джеймсом Меттісом. У документі стратегії, опублікованому в січні цього року, зазначено, що головним пріоритетом для Міноборони США стане "довгострокове стратегічне суперництво" з Росією та Китаєм, а не контреррористична боротьба, як було раніше.

Видання зазначає, що Росія "окупувала Крим" і влаштувала цілу низку ворожих дій проти Заходу, зокрема, кібератаки та інтервенції в європейські та американські вибори. Також за допомогою своїх субмарин вона почала значно активніше шукати кабелі підводної телекомунікації, що використовує НАТО.

На думку Браяна Макґрата, заступника директора Центру американських морських сил при Гудзонському інституті, відродження Другого флоту – це сигнал про те, що ВМС США прагнуть "діяти в Північній Атлантиці потужніше і переконливіше".

Другому флоту відразу доведеться протидіяти загрозі з боку поки ще скромного числа російських атомних підводних човнів, здатних курсувати у глибинах східного узбережжя США. Такі кораблі, як атомний підводний човен К-329 "Северодвинск", оснащені гіперзвуковими ракетами, а також ракетами, здатними нести ядерну боєголовку, пояснив експерт для WP.

Цитуючи Неда Старка (персонажа "Ігор престолів", який, як зазначається у статті, попереджав про наближення конфлікту): "Зима близько". Загалом створюється відчуття, що ревізіоністські сили в Росії налаштовані на те, щоб протистояти США у багатьох напрямках, і військове протистояння – все частіше стає одним із них,
– констатував Макґрат.

Читайте також: Відносини між Росією та Америкою – це не холодна війна, це "гарячий мир", – екс-посол США в РФ