Дані про силовиків Nexta отримала від "кіберпартизанів". В оприлюдненій таблиці – імена співробітників, їх дні народження, місця служби та звання. Наскільки ця інформація є правдивою, точно невідомо.

Тим часом Масштабний Марш жінок, сутички з ОМОНівцями: ситуація в Білорусі 19 вересня – фото, відео

Ніхто не залишиться анонімним навіть під балаклавою,
– мовиться у повідомленні.

Підписників закликали повідомляти про злочини конкретних людей зі списку. Також у соцмережах просять повідомляти, якщо у таблиці знайшли співробітника, який не причетний до затримань або вже не служить.

Реакція МВС Білорусі

Прессекретарка МВС Білорусі Ольга Чемоданова заявила, що людей, причетних до зливу бази з правоохоронцями, вже шукають.

За її словами, у МВС є всі засоби та технології, які дозволять встановити і притягнути до відповідальності більшість винних у витоку даних.

Тим часом Nexta обіцяє продовжити масову публікацію даних, якщо затримання в Білорусі триватимуть.

Протести в Білорусі: коротко про головне

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. Водночас за результатами незалежних екзитполів президентом Білорусі стала головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська.
  • Обурені виборці вийшли на мирні демонстрації. Силовики влаштували жорстокий розгін протестів. ОМОНівці били мітингарів, застосовували проти них зброю та затримували.
  • Від початку протестів 5 людей загинули, сотні були поранені. Понад 7 тисяч білорусів затримали.
  • З 11 серпня у країні розпочався всенародний страйк. Працівники підприємств влаштували саботаж роботи, вимагаючи чесних виборів.
  • Попри масові протести та тиск міжнародної спільноти, Лукашенко на поступки не йде.