Розробка отримала назву SmartBird, а представили її на найбільшому в Німеччині ярмарку технологій Hannover Messe.

“Унікальність цього робота в тому, що він не просто махає крилами вверх-вниз, але й, подібно до птаха, згинає їх під певним кутом. За це відповідає спеціальний механізм. Завдяки цьому досягається плавність польоту і хороша аеродинаміка. Хвіст, як у справжніх пернатих, використовується для стабілізації і маневрування, а короткі вертикальні рухи головою та тілом дозволяють штучній чайці підтримувати заданий напрямок”, - розповідає директор відділу корпоративних комунікацій компанії Festo Генріх Фронтцек.

Розмах крил SmartBird - 2 м, довжина корпуса - 1 м. Завдяки використанню легких полімерних матеріалів робот важить 450 г. Всередині тулуба - навігаційне обладнання, електродвигун з трансмісією, два літієвих акумулятори і сервоприводи для управління головою, хвостом і крилами. Керування чайкою відбувається через радіозв'язок.

“Робот дуже енергоекономний, для польоту йому достатньо потужності у 23 Вт. Завдяки легкій вазі штучний птах напрочуд маневрений. Загалом ми намагалися створити функціональну і максимально наближену копію справжньої чайки. І, схоже, нам це вдалося”, - каже Генріх.

Festo відома, передусім, як виробник пневматичних і гідравлічних систем, а також, як розробник технологій управління робототехнікою. Водночас, ця компанія є організатором програми створення твариноподібних роботів. У її рамках вже сконструювали механічних дельфінів, пінгвінів, морських скатів та кілька інших штучних організмів. SmartBird - одна з останніх, найбільш досконалих розробок.

“Ми вирішили, що цілком здатні розробити машину, яка зможе літати не лише завдяки підйомній силі гелію. Новий робот мав би злітати, парити та приземлятися автономно. Так і з'явилась ось ця механічна чайка. Ми назвали її "розумною пташкою", адже в ній використані наші передові розробки”, - сказав Генріх Фронтцек.

Специфічне застосування для SmartBird розробники поки не придумали. Ця робочайка - наразі просто демонстрація технологій.