Про пошук ефективних менеджерів

– В нас сильно змінюється система управління з точки зору децентралізації. Кадровий резерв людей, які б змогли ефективно працювати на місцях, потрібно готувати. Тому конкурсні комісії залучають менеджерів з різних галузей.

Як заохотити людей працювати на державних посадах

– Нам потрібно думати, яким чином збільшити зростання зарплат службовців. Це залежить від збільшення рівня економіки. Щоб держслужбовці отримували відповідну зарплату за ту роботу, яку вони виконують

В міністерстві, яке під моїм керівництвом, ми вже почали виплату премій. Залишкові кошти будемо виплачувати у вигляді бонусів.

Про свою "менеджерську" діяльність

– Такі менеджери як я, конкретно виконуюють дуже непрості завдання: реалізація реформ безпосередньо на місцях, робота з людьми, які вже звикли до певної системи – це дуже непросто.

Про децентралізацію

Децентралізація – це передача повноважень, влади та ресурсів. Якщо взяти за основу, то саме Гройсман приймав концепцію реформ стосовно децентралізації. Станом на 2015 рік у нас 159 громад. Тепер їх фактично 209, ще близько 40 чекають на рішення.

Про інцидент з Гройсманом

Думаю, це прикрий випадок, з якого всі зробили висновки, цю тему пройшли. Потрібно рухатись далі. Човен дуже тісний. Сьогодні дуже багато викликів. Залишаються питання про проведення реформ, тож потрібно рухатись далі.

Читайте також: Гройсман у Раді грубо вилаяв віце-прем'єра

Про ББП та "Народний фронт"

– Сьогодні працює коаліційна угода, яка заснована на "стретегії розвитку-2020". Коаліція "Європейська Україна" задекларувала рух по шляху реформ. І з цього місця, я хотів би, щоб тут починалась політична відповідальність. Хто залишився в команді реформаторів сьогодні? Це лише дві потужні політичні сили – ББП та "Народний фронт"

Про субсидії

– Субсидія – це дотація та компенсація тої частини доходу, яку людина не спроможна сплатити. 15% від суми рахунків людина повинна сплатити, якщо їй це дозволяє дохід. Все інше платить держава. Це тимчасовий захід.

Але ми не можемо собі дозволити витрачати щорічно 52 мільярди на субсидії. Це кошти, які йдуть фактично у повітря.

– Сьогодні держава допомагає кожній родині, додаючи до її рахунку, щоб вона могла сплатити, але ці кошти є віртуальними, є родини, які не зацікавлені економити.