Як зізнались у NASA, інформації їм вистачить на довгі роки роботи.

“Загалом ми отримали понад 20 000 фотографій Меркурія. Роботи буде багато, але вже зараз можна сказати - це не та планета, яку ми очікували побачити”, - каже керівник наукової програми місії, NASA Шон Соломон.

“За допомогою унікальних камер ми нарешті змогли детально вивчити поверхню Меркурія. Зараз перед вами - північний полюс. По-перше тут менше кратерів, аніж на південній півкулі. Велика частина території вкрита гладкими рівнинами. Судячи з усього, вони залиті лавою, а значить, масштаби вулканічної активності планети недооцінювались”, - каже астрофізик NASA Бретт Деневі.

Просторова роздільна здатність зображень складає близько десяти метрів. Тому спеціалістам вдалося з'ясувати, що за яскраві плями вкривають поверхню планети. Виявилось - це ями діаметром від кількох сотень метрів до кілометрів. Окрім цього, науковці взнали багато нового про магнітне поле першої планети Сонячної системи.

“Ви, напевно, знаєте, що ані Венера, ані Марс не мають магнітних полів. Тому Меркурій - єдина з близьких до Землі планет, яка має таке поле. До слова, воно значно менше, аніж земне, і спершу нам здалось, що це мініатюрна версія магнітного поля нашої планети. Але з'ясувалось, що на північному і південному полюсах Меркурія воно різне. А магнітний екватор зміщений на північну півкулю”, - каже керівник наукової програми місії, NASA Шон Соломон.

Останнім космічним апаратом, який досліджував Меркурій до "Месенджера", був "Марінер-10". Американська міжпланетна станція пролетіла повз планету 36 років тому. "Месенджера" запустили в космос у 2004 році, на орбіту планети зонд вийшов у березні цього року і став першим штучним супутником Меркурія.