На відсутність президентів на саміті могла вплинути блокада постачання українського зерна Росією.
Дивіться також Путін вирішив підкупити Африку після блокування "зернової угоди": що він пропонує
Вплив блокування зернової угоди
Саміт Росія – Африка відбувся 27 липня в Санкт-Петербурзі. На нього прибули менше половини запрошених президентів африканських держав – всього 17 з 54. На минулу конференцію у 2019 році приїхали 43 лідери держав та урядів.
Як пише Міноборони Британії, саміт Росія – Африка проходить через десять днів після того, як країна-терористка вийшла з угоди по експорту зерна через Чорне море. Це безумовно могло вплинути на рішення африканських лідерів відвідати Росію. Зерновий коридор дозволяв Україні експортувати 30 мільйонів тонн зерна до країн Африки, як Ефіопія, Кенія, Сомалі та Судан. Україна була головним постачальником продуктів для цих країн.
Окрім прямого порушення постачання зерна до Африки, російська блокада також призводить до зростання цін. Також блокада посилить дефіцит продовольства на континенті принаймні на наступні два роки.
Деталі економічного саміту Росія – Африка
- Як заявляла Росія, вони надіслали запрошення всім головам африканського континенту. 5 країн зовсім відмовилося приїхати, а частину мали представляти віцепрем'єри, міністри або просто посли.
- Згідно з злитими документів, Росія планувала використовувати Африку як сировинну базу – викачувати ресурси для використання та перепродажу. Керівництво Росії мало обговорити з лідерами континенту, наприклад, видобування алмазів.
- На саміті Путін вже пообіцяв африканським країнам власне зерно, замість українського. Він надав частину безкоштовно, проте зазначив, що співпраця може продовжитися на "комерційній основі".