Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає ООН та ОБСЄ розпочати негайне розслідування випадків насильства силовиками під час протестів незгідних з результатами виборів у Білорусі, повідомляє "Радыё Свабода".

Читайте також Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Що відомо про факти зґвалтування силовиками в Білорусі

Про зґвалтування кийком заявив 30-річний програміст. 11 серпня чоловіка затримали в центрі Мінська. Насильство вчинив старший омонівець у міліцейській машині. Протестувальника били

У чоловіка є медичні документи, які підтверджують гематоми в районі мошонки, заднього проходу, а також черепно-мозкову травму та струс мозку. Протестувальник розповів, що ОМОН вимагав, аби він розблокував телефон. Коли чоловік відмовився, силовики покликали старшого.

Він став погрожувати – "кийок у зад засуну". Потім розрізав мені шорти і труси ззаду хрест-навхрест, крикнув своїм, чи є у кого презерватив. Я лежав на підлозі обличчям вниз, але бачив, як він натягав презерватив на кийок і встромив його мені в задній прохід. Витягнув, знову вимагав пароль. Бив кулаками і ногами - по ребрах, по обличчю, по зубах,
– згадує чоловік.

Протестувальника били руками та ногами. Удари завдали по ребрах, обличчі та зубах.

Як пояснюють в МВС Білорусі

Перший заступник міністра внутрішніх справ Білорусі Геннадій Казакевич 16 вересня запевнив, що інформація про зґвалтування нібито неправдива.

"Можу відповідально сказати, що свідчень зґвалтування з боку співробітників міліції немає. Інформація про те, що були зґвалтування, звичайний фейк. Згвалтувати в автозаку не можна", – наголосив Казакевич.

Коротко про протести в Білорусі

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко. Однак за інфрмацією екзит-полів, перемогла опозиціонерка Світлана Тихановська.
  • По всій країні спалахнули мирні протести, адже білоруси не погодилися з результатами виборів. ОМОНівці розганяли мітингувальників світло-шумовими гранатами та гумовими кулями.
  • Від початку протестів затримали близько 7 тисяч людей. 5 людей загинули, а сотні поранені.
  • Від 11 серпня у країні триває загальнонаціональний страйк.