Радник керівника ОП Михайло Подоляк у коментарі 24 каналу зауважив: іноді трапляються такі анекдотичні ситуації, що їх навіть складно придумати. Політик повідомив: не пройшло навіть декількох годин після публікації, як представник російської ФСБ похвалив матеріал CNN.

Зауважте Це повністю таємно, гриф, – Арахамія про розслідування CNN щодо "вагнерівців"

Відставники як завжди щось коментують

За словами Подоляка, цей матеріал побудували за принципом "все як завжди".

Зокрема, американські "відставники" щось підтверджують. Тим часом інші джерела щось спростовують. Усіх вирізняє одне: анонімність. Жодних прізвищ або посад. Це знецінює джерело інформації.

Публікація та реакція ФСБ була синхронною

Подоляк наголосив, що при такому змісті матеріалу варто звернути увагу на синхронність публікації та заяви ФСБ.

Радник керівника ОП закликав пригадати: коли востаннє офіційний представник ФСБ коментував якийсь матеріал, опублікований у ЗМІ. Таку реакцію Подоляк назвав "сигналом для ЗМІ". Тепер російські пропагандисти розганятимуть матеріал з посиланням на CNN.

Опублікували російську "дезу"

Подоляк наголосив, що матеріал вийшов напередодні зустрічі Володимира Путіна та самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

При цьому ніхто вже не здивується, якщо ФСБ похвалить і тих українських діячів, зокрема, журналістів, політиків або колишніх спецслужбистів, які підставили CNN і просто забезпечили переклад на англійську старої російської "дези",
– наголосив Подоляк.

Він також зауважив, що вперше цю "дезу" поширила ще у серпні 2020 року у "Комсомольській правді". Відтоді нічого нового та суттєвого до "скандалу навколо вагнерівців" додати так і не зуміли.

"Можна тільки шкодувати, що запущена через російську пропагандистську "Комсомольську правду" історія прикриття для появи "вагнерівцев" у Білорусі досі гуляє по медіа на радість і задоволення ФСБ", – підсумував Подоляк.

CNN про вагнерівців

  • Телеканал CNN опублікував матеріал, у якому мовилося, що США начебто могли допомагати Україні працювати над затриманням вагнерівців у Білорусі. Згадали навіть про начебто допомогу ЦРУ.
  • Водночас високопоставлений чиновник США заявив, що американські розвідники нібито знали про операцію, але жодної допомоги не було.
  • За даними CNN, українські розвідники вербували росіян буцімто для охорони нафтових об'єктів у Венесуелі, обіцяючи зарплату 5 тисяч доларів щомісяця. А коли бойовики надавали докази своєї причетності до незаконної діяльності на Донбасі, розвідники готували їх до затримання.

CNN не наважується назвати Крим українським

  • Телеканал CNN у серпні 2021 року опинився в епіцентрі скандалу через окупований Крим.
  • У повідомленні CNN про медуз, які заполонили узбережжя Чорного моря, використали формулювання "на цей пляж у Криму у Східній Європі викинули величезні зграї медуз".
  • Читачі обурилися та почали нагадувати CNN, що Крим – це Україна. І кадри, які подані у матеріалі, зняли на українському березі.

Затримання вагнерівців: головне

  • Вагнерівців – 33 бійців російського військового формування "Вагнера" – у Білорусі затримали ще влітку 2020 року. Усі вони воювали на окупованому Донбасі на боці ворогів.
  • ЗМІ заявили, що це начебто була спецоперація української розвідки, яка начебто зірвалася через Офіс Президента. Тоді ж підключився і Кремль. Володимир Путін заявив, що затримання вагнерівців – це буцімто операція українських спецслужб спільно з американськими.
  • Водночас в Україні спростовують цю інформацію. Зокрема, глава ОП Андрій Єрмак наголошував, що "вся історія з вагнерівцями – вигадана від початку до кінця". Він також зауважив, що "це добре спланована операція, спрямована проти нашої країни".