ОАЕ

Анатолій народився на Вінниччині, але останні 5 років проживає в Дубаї, що в Об'єднаних Арабських Еміратах. Він розповів, що ще 7 квітня він перебував на карантині, який дозволяв виходити на вулицю лише з 6 ранку до 8 вечора, і тільки за покупками до магазину чи аптеки.

Читайте також Як у Європі готуються до пом'якшення карантину: відео

Хлопець пояснив, що саме протягом цього періоду доби відбувалася дезінфекція всього міста. Хімікати розпилювали як дроном, так і автівками.

Також в Арабських Еміратах не можна вийти з дому без спеціального дозволу, який має видати поліція. Анатолій відзначив, що максимальна відстань, на яку можна відійти від місця проживання, це 20 кілометрів. Дозвіл діє лише протягом 4 годин.

ОАЕ карантин дозвіл
Для того, щоб вийти з дому в ОАЕ, потрібно мати спеціальний дозвіл / Скриншот з відео

Необхідно дотримуватися певних умов, щоб зайти в будь-який супермаркет: тримати спеціальну дистанцію, одягати маски та обов'язково мити руки.

Як ви приїдете в супермаркет, за необхідності у вас перевірять температуру, якщо ви бажаєте. Також можуть видати рукавиці. Перед вами простерилізують візок для покупок,
– розповів хлопець.

Всі касири захищені спеціальним склом, який відмежовує їх від покупців.

ОАЕ
Українець Анатолій, який проживає в ОАЕ / Скриншот з відео

США, Лонг-Айленд

Вікторія Василевська 4 роки назад переїхала зі Львова в Лонг-Айленд, що в штаті Нью-Йорк. Вона повідомила, що це взагалі вважається передмістям Нью-Йорка, тож люди їдуть відпочивати з Нью-Йорку, як за місто.

Втім зазначила, що до ситуації з коронавірусом, людей в парках завжди було багато, але зараз їх значно побільшало.

Якщо Нью-Йорк закритий, і люди там взагалі не виходять з своїх квартир, то у нас тут не закривають. Парки тут просто переповнені, дуже багато спортсменів з'явилося на вулицях, всі намагаються тримати дистанцію,
– відзначила Вікторія.

Дівчина розповіла, що обов'язково для того, щоб піти в магазин, вона одягає маску й рукавички. Втім, не всі жителі дотримуються цього правила.

америка карантин
В супермаркетах Лонг-Айленда можна побачити людей без масок / Скриншот з відео

За словами Вікторії, карантин дав можливість проводити більше часу разом. "Ми ще більше почали присвячувати час своєму тілу, тому що зараз з'явилося більше часу – менше відмазок. Зараз, наприклад, ми сіли на розвантажувальний тиждень щодо їжі", – розповіла українка.

Америка карантин українка
Вікторія Василевська зі своєю родиною / Скриншот з відео

Дивіться відео, як живуть українці за кордоном в умовах пандемії – частина 1

США, Сан-Франциско

У місті-мільйоннику Сан-Франциско ще недавно вирувало життя, а сьогодні порожні вулиці і майже нікого немає. Погодився розповісти про життя міста в умовах карантину – Богдан, який живе там уже 6 років.

Сан-Франциско
Пусті вулиці Сан-Франциско / Скриншот з відео

"Взагалі не віриться, що я в Сан-Франциско. Це місто контрастів, це дуже гучне місто. Це місто музикантів, художників, артистів, а зараз це просто місто порожніх вулиць", – повідомив Богдан.

За словами хлопця, понад половина населення на вулиці носить маски, а також дотримуються дистанції. В багатьох містах поставили спеціальні крани, де можна помити руки, після чого їх можна обробити санітайзером.

"Пірс-39" – це одне з найпопулярніших місць Сан-Франциско, але зараз воно закрите. В квітні у цю пору року десятки, сотні людей – так багато натовпу, що неможливо пройти. Зараз тут немає нікого, доступ до пірсу закритий. Всі ресторани і все атракціони закриті", – пояснив Богдан.

Пірс-39
"Пірс-39" до карантину / Фото tripadvisor

Богдан повідомив, що дефіциту товару немає. Відсутній тільки туалетний папір, але і його завозять кожного ранку. Також люди стали самі собі касирами, аби уникнути зайвого контакту з людьми.

Сан-Франциско
Богдан із Сан-Франциско / Скриншот з відео

"Єдине переживання залишилося за людей похилого віку. Вони не встигли нічого купити. Тому ми з друзями розклеїли оголошення і пропонуємо допомогу людям похилого віку з покупкою продуктів", – розповів Богдан.

Також він пригадав, що люди почали займатися спортом у найнезвичніших місцях, наприклад, центральна площа Сан-Франциско.

Дивіться відео із Сан-Франциско:

Німеччина, Вупперталь

Міхаель хоч і народився в Україні, втім з самого дитинства живе тут. За його словами, на COVID-19 у них в місті захворіло майже пів тисячі людей, 11 – померли. Через карантин вже місяць люди не ходять на роботу. Втім, без грошей не залишаються.

Німеччина дуже допомагає своїм громадянам. Наприклад, приватний підприємець може отримати від 9 до 30 тисяч євро,
– зазначив Міхаель.

міхаель ковід німеччина
Міхаель / Скриншот

В Німеччині виходити на вулицю можна без маски. Єдина вимога – групами більше 2 не ходити. За порушення штраф – 200 євро.

німечиина ковід
Міхаель показав одну з центральних площ міста зараз / Скриншот

Працюють також лише продуктові магазини та аптеки. Втім, головне правило всередині – дистанція. Аби її зберігати, в магазинах всі зобов'язані брати візки. А на вході завжди стоїть людина, яка продезінфікує ручку від візка.

німеччина ковід
У магазинах обов'язково брати візок / Скриншот

Та з дисципліною, є проблеми і в німців. З приходом тепла, каже Міхаель, все менше людей дотримуються карантину: гуляють в парках та на дитячих майданчиках. Тим часом кількість заражених в країні уже перевалила за 100 тисяч.

Єгипет, Хургада

Хургада – найбільш туристичне місто Єгипту. Марія живе тут уже 6 років. Каже, хоч в країні і не так багато випадків зараження – майже 2 тисячі – борються з поширенням вірусу тут радикально – запровадили нічну комендантську годину.

В країні ще на 2 тижні продовжать комендантську годину. Тепер з 8 вечора до 6 ранку ніхто не може покинути будинок. За порушення комендантської години – 4 тисячі фунтів – це більше 6 тисяч гривень,
– пояснила Марія.

марія єгипет коронавірус
Марія живе у Єгипті вже 6 років / Скриншот

В Єгипті на період карантину закрили всі державні установи. Радикальними були єгиптяни і в плані релігії – закрили мечеті. Під забороною і купання в Червоному морі. Натомість магазини з торговельними центрами тут працюють в звичному режимі.

"Ресторани працюють тільки на доставку. Супермаркети деякі працюють до комендантської години. Маленькі магазини можуть працювати і під час", – розповіла Марія.

хургада коронавірус
А це – центральна набережна Хургади / Скриншот

Ще нещодавно на центральній набережній гуляли туристи та самі єгиптяни. Сьогодні ж на її територію пускають лише з спеціальним дозволом. За словами Марії, в Єгипті вже почали пристосовуватися до нового ритму життя. Наприклад, її сусід майже кожного вечора, з початком комендантської години, на своєму балконі влаштовує концерт для жителів будинку.

виступи на балконі єгипет коронавірус
Сусід Марії щовечора влаштовує концерти / Скриншот

Дивіться відео, як живуть українці за кордоном в умовах пандемії – частина 2

Бельгія, Лувен

Величні замки, розкішні собори та історичні музеї – це дивовижна Бельгія. Там також, як і в цілому світі запровадили карантин. Вже декілька років в невеличкому місті Лувен проживає Ігор, який і розповів про бельгійське життя під час карантину.

Він пригадав, що на площі Олдмаркет зараз зовсім немає людей, хоча зазвичай у цей період їх було безліч. Окрім цього, на кожному кроці пивні бари, які під час карантину закриті.

Площа Лувена
Пуста площа Лувена / Скриншот з відео

Ігор пояснив, що всі полиці в магазині заповнені. Навіть є славетне бельгійське пиво, яке можна купити в будь-який час. Проте, щоб зайти в холодний цех магазину, потрібно вистояти ще одну чергу. Також у місті працює увесь транспорт – автобуси, таксі, потяги.

Транспорт Лувена
Транспорт Лувена / Скриншот з відео

"Під час пандемії увесь свій вільний час я витрачаю на боротьбу з коронавірусом. Для цього я намалював банер з майбутньою назвою своєї організації. Більше ніколи ніякий вірус не зможе вбити стільки людей і закрити усіх інших у себе в домівках", – заявив Ігор.

Дивіться відео: карантин у Лувені