Любов Ярош, якій нині 102 роки, мешкає у селі Ходорків Попільнянської громади. Вона пересувається з двома палицями, але не любить сидіти, склавши руки. Тому пані Любов знайшла спосіб, як допомогти наблизити перемогу України у війні з росією.

Як 102-річна українка допомагає воїнам ЗСУ

Любов Ярош розбирає старі мішки на нитки, з яких дві її доньки гачками плетуть "кікімори". Нитки жінка витягує помалу, адже зір у неї вже не дуже хороший.

Бачте, найду десь кінця і тягну – помагаю їм, щоб скоріше ця війна закінчилася,
– розповідає 102-річна українка.

Допомагати своїм донькам пані Любов виявила бажання ще з першого дня. Їй показали, що та як потрібно робити. Якщо немає чого розплітати, жінка сідає біля однієї з доньок, складає їй по дві ниточки, дає в руки, щоб та плела.

102-річна Любов Ярош із Житомирщини робить "кікімори" для українських військових / Фото Олени Ваховської

Як робляться "кікімори" для ЗСУ

Процес плетіння кропіткий та важкий. На те, щоб виготовити одну "кікімору", у пані Любові та її доньок йде тиждень. Однак жінки готові працювати скільки знадобиться, щоб наблизити нашу перемогу.

Початок плететься знизу, береться через одну клітинку по три нитки в шаховому порядку. Потім доходимо до рукавів. Тут ми доплітаємо по дві ниточки в кожну клітинку. І капюшон іде також: в кожну клітинку по дві нитки,
– каже одна з доньок пані Любові Валентина Зінчук.

Вона розповіла, що готові "кікімори" везуть на фронт у різні регіони – на Донбас, Луганщину, у Харків, Херсон, Одесу, Миколаїв, Чернігів. Ніхто не каже, куди конкретно повезуть – головне, щоб наші військові мали змогу замаскуватися, щоб їх не пробивало.

Як 102-річна українка із Житомирщини допомагає військовим ЗСУ: дивіться відео Суспільного

Що відомо про Любов Ярош

Любов Ярош народилася у 1920 році. Жінка пережила окупацію німцями під час Другої світової війни, потім Голодомор, заслання на Донбас у радянський період. Пані Любов пам'ятає добре Другу світову й каже, що таких звірств, які вчиняють російські солдати, вона не бачила за всі її роки.

Боюся, зараз боюся. Хочу ще трошки прожити, а вони б'ють. Хто його знає, що воно далі буде,
– зазначила пані Любов.

102-річна жінка має четверо дітей, семеро онуків та сім правнуків. Найбільше вона зараз мріє, аби залишилася живою не лише її родина, а й усі українські захисники.

Більше про допомогу ЗСУ від звичайних українців

  • 10-річна чемпіонка світу з шашок зібрала 21 тисячу гривень для ЗСУ. Валерія – чемпіонка світу, тож обійти її не зміг ніхто. Всі суперники кидали гроші у її імпровізовану скарбничку.
  • А 5-річна Марія Макеєва з Кривого Рогу зібрала для ЗСУ 35 тисяч гривень. Вона стала наймолодшою волонтеркою в Україні, що визнав Національний Реєстр Рекордів.
  • 85-річний мешканець Сум передав на потреби Збройних Сил України 35 тисяч доларів. Для того, щоб допомогти нашій армії, пенсіонер продав квартиру та дачну ділянку.

Варте уваги – мер Ірпеня показав, як місцеві діти допомагають ЗСУ: дивіться відео