Поштовхом до нової політики Мао стало розвінчання культу Сталіна в СРСР і початок лібералізації. Аби не допустити подібного в Китаї, вождь вирішив провести тотальну чистку власних партійних лав. Під приводом боротьби з контрреволюцією в Китаї розпочалися масові чистки. Ворогами народу миттєво стали ті, хто коли-небудь висловлював сумнів у здатності великого вождя керувати Китаєм, а також прихильники лібералізації.
З легкої руки Мао країною прокотилася масова істерія пошуку ворогів китайського комунізму, двигуном якої стала молодь. Організовані в загони контрреволюціонери, відчувши смак крові, калічили та лінчували власних співвітчизників.
Читайте також: Конфлікт Ізраїлю та Палестини: як почалась багаторічна війна.
Над "Класовими ворогами" всіляко знущалися, але улюбленим знаряддям каральних загонів стали цитатники Мао Дзедуна. Книжечками в твердій пластмасовій палітурці озвіріла молодь забивала до смерті неугодних владі людей. Стару ж партійну гвардію просто розстрілювали. Жертвами кривавої революції стало більше мільйона людей.
Мао врешті усвідомив, що країна поринає у хаос. Вождь одразу оголосив про перемогу революції і криваве десятиліття завершилося. Мільйонами людських жертв Мао Цзедун зміцнив кровожерливий комуністичний режим у КНР.