"Частка тих, хто вважає, що в разі значного погіршення умов життя потрібно вийти на вулицю з протестом (49,0%) є помітно більшою, ніж частка тих, хто дотримується точки зору, що краще терпіти матеріальні труднощі заради збереження в країні порядку (26,8%)", 32,7% опитаних допускають власну участь в санкціонованих мітингах та демонстраціях (дають відповідь "упевнений, що візьму в них участь", або "скоріше за все, візьму участь"), 16,9% – у страйках та 16,7% – у несанкціонованих мітингах та демонстраціях - показало дослідження", – йдеться в повідомленні.
Дослідження також показує, що 13,4% опитаних готові взяти участь у бойкоті рішень органів влади, 9,0% – у блокуванні руху на дорогах та залізницях, 4,3% – у вуличних заворушеннях, 4,0% – у створенні незалежних від президента та уряду збройних формувань.
Окрім того, згідно із дослідженням, серед соціальних інститутів найбільшою довірою серед громадян користується Церква (тією чи іншою мірою їй довіряють 63,8% опитаних) та ЗМІ України (61,9%). Найменше довіряють комерційним банкам (17,3%), політичним партіям (20,5%) і судам (22,4%).
Це дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 1 по 6 березня 2013 року, опитано 2010 респондентів (вік – від 18 років) у всіх областях України. Теоретична похибка вибірки – 2,3% з імовірністю 0,95.
Як відомо, за результатами соціологічного дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, особисто взяти участь у мітингах готові 28% українців. За даними опитування, більшість виборців – 77% – ще не розчарувались у Верховній Раді і вважають, що зробили на виборах 2012 року правильний вибір.