Цьогоріч фестиваль відбувся вп’яте. Ювілейності дійству надали і нова локація у столиці (традиційним місцем фестивалю був Краків), і особливий line-up на чолі із містичними The Knife, а також зміна концепції — цієї осені був втілений у життя цікавий симбіоз електроніки та альтернативи.

Природньо, що сумніви щодо доцільності подорожі у сусідню країну можуть виникати навіть у найпалкіших прихильників подібних фестивалів. Що ж, у «Телеканалу новин 24» знайшлося як мінімум п'ять добрячих причин внести Selector у фестивальні плани на 2014-й.

5 причин відвідати Burn Selector Festival наступного року:

1. Line-up

У підборі виконавців амбітності фестивалеві не позичати. За словами організаторів, акцент робиться на «свіжості» звучання. Під пильною увагою також гурти, яким вдалося зчинити резонанс у музичному просторі і лишити там помітний слід. Чого варта лише трійка найцікавіших, на нашу думку, музичних формацій цьогорічого Burn Selector.

Хедлайнером події став культовий шведський дует THE KNIFE, що у 2013 вибухнув новим резонансним альбомом. Відомі своїми неординарними витівками (як от бойкотування церемоній Греммі) та нелюбов'ю до виступів «наживо», шведські електронні віртуози зробили Selector єдиним пунктом свого туру у Східній Європі. Неабищо, якщо врахувати, що востаннє гурт гастролював сім років тому.

Shaking the Habitual — не лише назва «новонародженого» альбому, але й ціле дійство, яке влаштували на сцені фестивалю харизматичні шведи. Почавши із несподіваної фізкульт-розминки, The Knife перетворили свій виступ на справжню позитивну вакханалію музики і танцю, яка, до того ж, мала цікавий політичний та соціальний контекст.

The Knife — Silent Shout (Burn Selector Festival 2013)

Прихильникам гіпнотичних ARCHIVE слід зробити польські фестивалі своїм пунктом призначення, адже саме Польща - одна із країн, які британці відвідують найчастіше. Причину цьому колектив розповів у інтерв'ю «Телеканалу новин 24».

Взявши точкою відліку трип-хоп, Archive вже давно виходять за рамки усіх можливих стилів і форм. Темні, огортаючі та інтелігентні композиції — це про них. На фестивалі Stare Misto у Львові чи не найбільшим очікуванням публіки була знаменита «архівна» Again — що ж, із цим пощастило саме Selector.

Archive — Again (Burn Selector Festival 2013)

Провокативна M.I.A. вписала Burn Selector у свій графік із лише чотирьох виступів у рамках туру Європою. Влаштувавши на сцені грандіозне шоу у стилі «Bad Girls», співачка продемонструвала весь спектр своїх музичних варіацій: від етно та соулу до хіп-хопу та денсхолу. А поспілкуватися із фанатами M.I.A. вирішила «упритул», видершись на загорожу перед сценою та «давши п'ять» чи не десятку прихильників.

M.I.A. — Sunshowers (Burn Selector Festival 2013)

У різні роки на сценах Burn Selector також побували Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Chase & Status, Hadouken, Crystal Castles, Ladytron, Does It Offend You, Yeah?, CSS, New Young Pony Club та інші музичні формації. Список, що здатен викликати захоплений блиск в очах не в одного меломана.

2. Відхід від вузькопрофільності: електроніка + альтернатива

Організатори називають line-up своїм «секретним інгредієнтом». Та не лише через склад — цьогорічна зміна формату Burn Selector дозволила розширити горизонти та додати альтернативних барв. Саме тому цієї осені на сцені з'явилися авангардно-прогресивні Archive, хіп-хопова M.I.A та легкий інді-гурт Capital Cities. Помітна перевага поряд із фестивалями одного стилю.

3. Дві сцени

Завжди добре, коли є з чого обирати. На Selector можна вільно циркулювати між двома сценічними майданчиками-наметами Cyan та Magenta. Більший Cyan зазвичай стає плацдармом для хедлайнерів та гучних зарубіжних імен. У очікуванні «того, заради кого пророблено такий далекий шлях» можна розігріти себе у меншій та демократичнішій Magenta. На цьому майданчику ви оціните молоду польську електронну кров та найімовірніше натрапите на діджейський сет — Busy P та Breakbot цього року запалювали саме там.

4. Відсутність лермонтівського ефекту «змішались в купу коні, люди...»

Усі лаври досить обширній території — 10-тисячна аудиторія цьогорічного Selector аж ніяк не нагадувала вавилонське стовпотворіння. Дві сцени, величенькі простори, буквально всипані стільцями-розкладушками, переконливих розмірів зона снеків та напоїв — і можна вдатися до водіння хороводів без ризику зачепити інших гостей дійства. Тож усі не надто палкі прихильники невід'ємного атрибуту більшості фестивалів — такої звичної оку (та й тілу) штовханини — можуть сміливо робити відповідну ремарку щодо Selector у своїх записниках.

5. Симбіоз клубу та open-air

Будучи за своєю концепцією open-air подією, Selector, по суті, є чимось середнім між класичним фестом під відкритим небом та клубною вечіркою. Сцени — гігантські намети та наче два окремих клуби, усередині яких близькість до виконавців створює своєрідну атмосферу інтимності. Поза ними — класичні open-air'івські простори, хоч зону їжі та напоїв і було завбачливо споруджено під навісом. Open-air із комфортом.

Burn Selector Festival 2013

За словами організаторів, плани на майбутнє у Burn Selector вельми глобальні, адже на меті — еволюція до великого сучасного фестивалю електронної та альтернативної музики, що стане важливим пунктом у календарі музичних подій Європи. А отже, наступного року буде ще більше «хліба та видовищ».

Підготувала Анастасія Брюквіна

Телеканал новин 24

Фото надані організаторами фестивалю