Мовиться про такі відомі компанії, як BYD, Ford, General Motors, Jaguar Land Rover, Mercedes-Benz та Volvo. І ще 30 національних урядів, зокрема Великої Британії, Канади, Індії, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Швеції пообіцяли працювати над поступовим припиненням продажів авто на бензині та дизелі.
До теми У жовтні споживання бензину в Україні зросло на 16,4%
Декларація у Глазго
Усі вони зобов'язалися зняти машини з бензиновими та дизелевими двигунами по всьому світу до 2040 року, а на "провідних ринках" – до 2035 року.
Однак не усі виробники авто приєдналися до таких умов, зокрема такі великі бренди Toyota, Volkswagen і альянс Nissan-Renault, а також уряди США, Китаю і Японії. Мотивували це тим, що декларація Glasgow Declaration on Zero Emission Cars and Vans не має юридичної сили.
Особливо помітним стало приєднання Індії, де є четвертий за величиною авторинок у світі. Відповідну обіцянку підтримали також у Туреччині, Хорватії, Гані, Руанді.
Volkswagen розробляє електромобілі
Окрім цього, деякі з великих виробників автомобілів, які не підписали угоду, вкладають значні гроші в електромобілі. Зокрема Volkswagen, який 6 років тому потрапив у екоскандал.
Компанія зізналася у приховуванні високих викидів від своїх дизельних авто. Щоб компенсувати заподіяні збитки, вона вирішила інвестувати мільярди доларів у будівництво 6 акумуляторних заводів, мережі зарядних станцій та запуск 80 нових електрокарів.
Водночас екоактивісти переконані, що світ з часом повністю припинить використовувати двигуни внутрішнього згоряння. Оскільки ринок заповнюють електромобілі, а великі автовиробники переобладнують заводи та намагаються відповідати на попит.
Новини з автомобільної сфери: коротко
- У листопаді 2021 року ціни на автогаз рекордно зросли. АЗС продають пальне за майже 19,5 гривні за літр.
- Відома мережа Socar виплатила понад 5 мільйонів гривень штрафу і пені у справі про змову на ринку пального. Грошове стягнення на цю та 6 інших мереж заправок наклав АМКУ ще у 2016 році.