Найпопулярніші - береги Азовського моря, Херсонська, Миколаївська, Одеська області, а також Крим. Причина проста, кажуть в асоціації туроператорів, Україна безпечніша за закордон. Утім, радять - якщо дитина вперше вирушає у самостійну поїздку - варто подбати про надійні умови.
“Надзвичайно важливо розуміння того, кому Ви доручаєте свою дитину - якій організації, якій фірмі, якому туроператору. Сьогодні відпочинок дитини в складі автономної самостійної групи - це, можливо, в першій мірі, його перша самостійна поїздка”, - каже заступник голови Всеукраїнської асоціації туроператорів Віктор Зінченко.
Відправити дитину закордон не кожному по кишені. Приміром, якщо в Україні 2-тижнева відпустка влетить, залежно від умов, у 2000, а то й 5000 гривень, то закордоном - втричі дорожче. Причому, радять імунологи - відпочивати дитині треба не менше, ніж 2 тижні.
“Період адаптації - 5 днів, це завжди. Значить, ми 5 днів - адаптувалися, 5 днів - розважалися з турками, потім приїхали додому і знову адаптація - і ніякої користі від цього немає”, - розповідає імунолог Лариса Кузнєцова.
Ціна, місце та умови проживання - такими критеріями, в перше чергу, керуються батьки. Більшість зізнається - починають довіряти, тільки коли переконаються, що про дитину будуть піклуватися.
Психологи радять не перейматися віком свого малюка. Кажуть, до самостійності можна привчати роками - тоді, як дехто ще у дошкільному віці вирушає за кордон сам. Утім, якщо не впевнені, чи впорається дитина без підтримки батьків - відправляти її одну не варто.
“В ситуації, коли дитина має поїхати кудись в незнайоме місце, то для неї це постійний стрес. Значить, дитина може поїхати і залишитись без такого безпосереднього догляду і опіки батьків, коли вона може себе захистити, коли дитина може сказати про те, що вона, наприклад, не може цього їсти - вихователю чи вожатому в таборі, коли у неї щось болить, коли вона не може приймати участь у якихось заходах”, - каже психолог Людмила Копишинська.
В той же час фахівці радять не пропускати можливості відпочити зі своїм малюком, якими б заклопотаними не були батьки. Адже, це, як мінімум, забезпечить приємні спогади для дитини.