Хронічний недосип
Шведські неврологи поставили собі за мету перевірити, як депривація сну впливає на сприйняття недоспаної людини іншими людьми. Оцінка фотопортретів, на яких частина героїв спали 8 годин, а частина не спали більше доби, показала, що сновиди здаються не тільки втомленими і хворими, але також сумними і непривабливими.
Злісні пости в соцмережах
В реалі ви можете бути милою людиною, але чим більше текстового негативу ви продукуєте в соцмережах, тим менше з вами хочуть дружити, працювати і продовжувати рід.
Це підтвердили китайські вчені, запропонувавши 120 респондентам в трьох групах оцінити фотографії людей з нейтральними виразами облич. Підступ у тому, що набір портретів був однаковим для кожної з груп, але при випадковому розподілі знімків частину їх залишили без підпису, інші супроводили ієрогліфом, що позначав чесність і скромність, на інших значився ієрогліф "злостивість". У рейтингу привабливості "злісні" опинилися в хвості, хоча їх особи об'єктивно нічим не відрізнялися від "чесних".
Сутулість і закриті пози
У бізнес-школі при університеті Каліфорнії в експерименті з Тіндером довели, що людей, зображених у відкритих позах, вибирали частіше, ніж їх же, але згорблених і знятих зі схрещеними руками. Особливо сильно ефект пози виявився помітний для чоловіків.
Нерви
Стрес пов'язаний з гормоном кортізолом. Фіни провели досліди на латвійцях, попросивши чоловіків оцінити привабливість жінок по фото їхніх облич. Більше балів набрали ті, хто не відрізнявся надлишком жиру, що очевидно, але крім цього, вище оцінили тих, у кого в крові був низький рівень кортизолу (гормон, асоційований зі стресом, також його низький рівень є індикатором загального здоров'я і фертильності). Розслабтеся, і шанси отримати задоволення зростуть.
Світська балаканина
Психологи з Університету Нью-Йорка розбили на пари дві групи студентів і попросили їх задавати один одному питання протягом 45 хвилин. Першій групі видали список питань, якими зазвичай обмінюються напівзнайомі люди, що перебувають в одному приміщенні.
Кожен з учасників другої групи повинен був розкрити себе як особистість, розповівши про свої цінності і пріоритети у відносинах. Коли респондентів опитали, виявилося, що в другій групі учасники набагато більше прив'язалися один до одного, а одна пара навіть закохалася. Так що не витрачайте час на марнослів'я, переходьте відразу до суті.
Занадто щасливий вигляд
Канадські психологи стурбовані кореляцією чоловічих емоцій і їх привабливості. Вибірка в 1040 осіб дуже різних вікових груп і їх подальша оцінка показала, що життєрадісність – найцінніша риса для жінки, але з чоловіками все йде рівно навпаки. Ті, хто демонстрував радість і гордість, фінішували останніми.
Лінь
Антропологи з Вісконсіна попросили студентів-археологів, які виїжджали на 6-тижневу польову практику в поле, проранжувати одногрупників за симпатичністю до виїзду і після повернення. За підсумками практики, в рейтингу опустилися ті, що показали себе ледареми, а спритні піднялися.
Занадто схожий запах
Найпростіший спосіб оцінити еволюційні перспективи ваших відносин – понюхати ношену майку партнера, а потім свою. Психологи з університету штату Нью-Мексико попросили учасників гетеросексуальних пар розповісти, наскільки їх збуджують партнери і зі скількома людьми вони спали, поки тривали ці відносини. Крім опитування, експеримент включав аналіз ДНК на сумісність генів імунної системи (від них залежить, зокрема, тілесний запах).
З'ясувалося, що чим більше схожими виявлялися ці комплекти генів, тим меншим був запал пристрастей в стосунках і тим частіше партнери ходили наліво. В ідеалі запахи повинні відчутно відрізнятися, але не здаватися повною протилежністю.
Читайте також: Сонливість на роботі: сім важливих причин