Кожен виконавець чи організатор заходу змушений буде отримати дозвіл від міського голови на проведення культурного дійства і сплатити 5 % від очікуваної виручки.

" Мені все це нагадує, як кабінет міністрів пише казки Джанні Родарі "Чіпполіно" на свій розсуд. Там був такий синьйор-помідор, який врешті-решт дійшов до того, що ввів податок на повітря. Так от зараз введення податку на гастрольну діяльність, ми вважаємо, саме веденням податку на повітря, введенням податку на творчість і на культуру, які будуть проповідувати в нашій країні" , - каже голова комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики Наталія Королевська.

Від нових податків, як завжди перш за все, постраждають пересічні глядачі. Нововведення одразу призведуть до подорожчання квитків на культурні заходи, - прогнозує Королевська.

"Як мінімум на 20%, тому що це сума штрафу, від 1 до 5, в цілому, ризики закладено на обсяг 25%, 5% - це максимальна ставка податку плюс там близько 20% сума штрафу, тобто відразу всі ризики будуть закладатися у вартість квитка, тому це мінімальний сплеск плюс 25%", - прогнозує голова комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики Наталія Королевська.

Один з ризиків для діячів культури - неповернення передоплати. Адже у випадку, коли міська влада вирішить відмовити у проведенні заходу, попередньо внесені кошти все одно не повертатимуть, зазначає Королевська. Наразі у Верховній Раді формуватимуть робочу групу, аби у другому читанні відкоригувати закон, або взагалі відмовитися від нього.