Як оформити земельну ділянку УБД
Для того, щоб отримати земельну ділянку, УБД повинні пройти кілька етапів. Учасник бойових дій подає заяву до місцевої ради або органу виконавчої влади, де зазначає мету отримання землі (будівництво, садівництво тощо).
Читайте також Чи вплине підвищення військового збору на ріст цін
Документи, які для цього потрібні:
- Посвідчення УБД.
- Документи, що підтверджують, що УБД не отримував раніше земельної ділянки.
- Кадастровий план бажаної ділянки, якщо відомий.
Далі орган місцевого самоврядування перевіряє наявність вільних земельних ділянок. Якщо така ділянка є, видається дозвіл на її отримання.
Після отримання дозволу проводиться землевпорядна документація, а ділянка передається у власність.
Зауважте! УБД можуть отримати земельну ділянку лише один раз за життя. Процес отримання ділянки може затягнутися через брак вільних земель або бюрократичні перешкоди.
Які ділянки можна оформити
Військовослужбовці в Україні можуть отримати земельні ділянки у власність у межах норм безоплатної приватизації за наступними розмірами:
- Для садівництва – до 0,12 гектара.
- Для ведення особистого селянського господарства – до 2,0 гектарів.
- Для будівництва й обслуговування житлового будинку (присадибна ділянка) у селах – до 0,25 гектара, у селищах – до 0,15 гектара, у містах – до 0,10 гектара.
- Для індивідуального дачного будівництва – до 0,10 гектара.
Процедура виділення земельної ділянки:
Подання клопотання. Зацікавлені особи звертаються до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування із клопотанням, в якому зазначають цільове призначення та орієнтовні розміри ділянки. До клопотання додаються графічні матеріали із зазначеним бажаним розташуванням ділянки.
Розгляд клопотання. Орган виконавчої влади або місцевого самоврядування розглядає клопотання протягом місяця і приймає рішення про дозвіл на розроблення проєкту землеустрою або надає мотивовану відмову.
Проєкт землеустрою. Після отримання дозволу, заявник замовляє розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Передача у власність. Після затвердження проєкту землеустрою земельна ділянка передається у власність.