Біля військової частини в Козачій Бухті активісти встановили намети, вимагаючи припинити рух українською дорогою. Згодом представники громадської організації направились до Херсонеського маяка - вимагаючи повернути його у власність Україні. Втім, до об'єкта охорона молодь не допустила. Відтак активісти обклеїли його огорожу наклейками на кшталт "земля окупована Міністерством оборони Росії".

"Зараз ми бачимо, що російські формування крім тих об’єктів, що передбачені в угодах, але їх просто немає в договорах оренди, захопили ще величезну кількість інших об`єктів, які не передбачені в угодах", - каже засновник "Студентського братства" Олег Яценко.

Тим часом у МЗС запевняють, що громадянство кримських маяків з'ясують на переговорах між Києвом та Москвою, ймовірно, у жовтні цього року. Українські дипломати наполягають, питання використання маяків має вирішуватися відповідно до базових угод по Чорноморському флоту Росії та українського законодавства.

"Ми просто хочемо, щоб Чорноморський флот на території України функціонував відповідно до українських законів. Тому ми будемо жорстко вимагати, щоб питання по маяках було вирішено. Є різні формули щодо використання, але ми виходимо з того, що ці об'єкти повинні бути у власності України", - каже директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Нагадаємо, Господарський суд Криму ще другого серпня постановив - маяки, що орендував Чорноморський флот, найближчим часом мають бути повернуті Україні. Втім, російська сторона відмовляється виконувати рішення суду. Власне через це, раніше активісти "Студентського братства" спробували самотужки повернути Україні військовий маяк, контрольований росіянами, на мисі Сарич. Група з восьми молодих людей зайшли на територію об'єкта, проте була затримана російськими військовими. Після виклику міліції активісти організації були відпущені та покинули територію маяка.