Про це пише оглядач впливового американського видання The Daily Beast Андреа Чалупа.

Адміністрація Януковича роками крала після його приходу до влади в 2010 році, а також позичила мільярди доларів в американської фірми Franklin Templeton Investments. Цей кредитний договір продовжує знекровлювати бюджет України. Тому група українських і російських громадських активістів звернулася з петицією до Білого дому, закликаючи адміністрацію Обами розслідувати випадки корупції, пов'язаної з цими позиками,
— йдеться в статті.

Як зазначає автор статті, проблеми України складаються в "ідеальний шторм": обвал валюти, інфляція, зниження зарплат, урізання пенсій, підвищення податків і тарифів на енергію. Крім того, економіка серйозно страждає від війни та окупації частини територій російсько-терористичними угрупуваннями і від російських торговельних санкцій.

Майкл Хейзенстеб, один з топ-менеджерів Franklin Templeton, прославився високоризикованими операціями. У 2010-му, коли Янукович став президентом, Хейзенстеб зробив ставку на Україну і до сьогоднішнього дня вже втратив на цій грі 3 млрд доларів. На думку автора, цього разу Хейзенстеб буде змушений змиритися з поразкою.

"Принаймні, МВФ, міністерство фінансів США і провідні економісти хочуть, щоб кредитори змирилися зі своїми збитками, щоб допомогти Україні вибратися на шлях стабільності", — йдеться в статті.

У Міжнародному валютному фонді усвідомлюють, що момент критичний, і його глава Крістін Лагард роз'яснила: МВФ продовжить кредитувати Україну, навіть якщо вона оголосить дефолт.

Тим часом Хейзенстеб схильний купувати бонди в урядів, що зневажають права людини, і ця обставина пригнічує Держдепартамент США, зазначає автор.

Тим часом домовленість про реструктуризацію відповідає інтересам самої Franklin Templeton, адже майже 70% американців ставляться до Росії негативно.

Оскільки загальновідомо, що Путін прагне зберегти дестабілізацію в Україні, неважко уявити, що клієнти Franklin Templeton не захочуть допомогти Путіну,
— йдеться в статті.

Нагадаємо, у середу українській делегації не вдалось домовитись з групою найбільших кредиторів щодо реструктуризації боргу на суму 19 мільярдів доларів. Переговори продовжаться сьогодні.