Ще 8 серпня правоохоронці викрили Гунька на корупції, після чого оголосили йому про підозру. За 221 тисячу доларів він обіцяв одному з бізнесменів розв'язати питання з "дозволом" на оренду землі, що належить Національній академії аграрних наук України.

Дивіться також Чинний нардеп Анатолій Гунько отримав підозру: його спіймали на величезному хабарі

Цікаві факти про справу Гунька

Власне, 85 тисяч доларів – це всього аванс за незаконну "послугу", що обіцяв надати Гунько приватному підприємцю. Повна сума хабаря мала б становити якраз-таки 221 тисячу доларів США.

Загалом йшлося про неправомірну передачу в оренду земель, площею у 1700 гектарів. Тобто за один гектар Гунько планував отримати 130 доларів.

Слідство зафіксувало розмову нардепа, у якій він натякає, що може розв'язати певні питання щодо інших земель,
– констатували в НАБУ.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Вищий антикорупційний суд (ВАКС) призначив Гуньку 9 серпня. Однак він може внести заставу у розмірі 30 мільйонів гривень. Важливо, що заарештували нардепа просто-таки у залі суду.

Водночас це викриття – це результат спільної роботи трьох відомств:

  • Національного антикорупційного бюро;
  • Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;
  • Служби безпеки України.

Завдяки спецслужбовцям, що забезпечили оперативний супровід розслідування, детективи НАБУ та прокурори САП здобули докази неправомірної дільності народного депутата та двох його спільників.

НАБУ розповіло 5 цікавих фактів про справу Гунька: дивіться відео

Дивіться також "Нехай розбираються правоохоронці": Гунька та Торохтія виключили зі "Слуги народу"

  • Слідство перевіряє можливих інших учасників цього злочину: "Поки участь у схемі представників правоохоронних органів та виконавчої влади – не виявлено", – стверджують в антикорупційних органах.
  • Якщо провину Гунька та його поплічників доведуть в суді, їм загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися чиновницькою діяльністю 3 роки.
  • Дії нардепа кваліфіковано за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу (підкуп особи). А його спільників – помічнику з депутатської дільності та адвокату – за цією самою статтею та частиною 5 статті 27 ККУ (пособництво в злочині).