Про винесення рішення щодо підозрюваної суддями повідомили на сторінках САП та НАБУ у фейсбуці. Про те, що заочно заарештована є колишньою помічницею Логвинського, заявили прокурори виданню "Слово та діло".
Вищий антикорупційний суд: виконавець чужих забаганок чи страж законності?
Адвокат підозрюваної стверджує, що його підзахисна не переховується від слідства, а просто проживає собі в Ізраїлі.
Всі відмовили
Щоб добитися заочного арешту для фігурантки справи, детективам довелося пройти крізь всі судові інстанції, які послідовно відмовляли у задовільненні клопотань антикорупціонерів. Більше того, спочатку НАБУ і САП відмовили навіть у ВАКС. Ще 7 травня провадження за клопотанням про заочний арешт підозрюваної закрили. І лише в апеляції вимоги детективів було задовільнено.
Логвінський під імунітетом
Разом із колишньою помічницею нардепа, який впродовж 2017-2018 років був віце-президентом Ради ЄС, працівники НАБУ підозрюють у скоєнні злочині й самого Логвинського. Для спроби притягнути його до відповідальності детективи навіть писали листа до ЄСПЛ, де працює дружина політика. Втім, у європейському суді підлеглим Ситника дісталося на горіхи, оскільки, як написали служителі Феміди, вони намагалися зробити щось абсолютно у юридичному сенсі неприродне.
Що відомо про справу Логвінського
Детективи антикорупційного бюро стверджують, що колишній нардеп, який у парламенті представляв "Народний фронт", разом із іншими підозрюваними впродовж 2013 та 2016 років "ввів в оману Європейський суд з прав людини". Через це на користь ТОВ "Золотий мандарин ойл»", бенефіціаром якої є власне сам нардеп, було списано з бюджету України 54,18 мільйони гривень.
Крім Логвінського та його помічниці по справі проходять інші впливові особи – уповноважений у справах ЄСПЛ Борис Бабін та колишня перша заступниця міністра юстиції Наталія Бернацьку (на той час – Севостьянова).