Його площа 33 тисячі гектарів, при чому третину займає степ, що за мільйони років не знав плуга.

Одна екскурсія сюди може замінити навколосвітню подорож. Посеред українського степу можна зустріти африканських зебр, американських бізонів, шотландських поні, оленів та лам. Усі вони не в клітках, а у вільному випасі насолоджуються безмежними просторами.

Від такого розмаїття флори й фауни голова йде обертом. Лише уявіть – 69 видів тварин, які живуть в Асканії, занесені в Червону книгу України. Неодмінно привезіть у заповідник ваших дітей. Після побаченого відмінні оцінки з біології їм точно забезпечені. До речі саме за гарні оцінки й створили Асканію-Нову.

Читайте також: 5 вражаючих куточків України, про які не знають туристи

Після того як син німецьких колонізаторів – 17-річний Фрідріх Фальц-Фейн – успішно склав іспити в гімназію, батьки вирішили нагородити за такі старання і подарували вольєр для птахів.

Далі на подвір'ї почали з'являтись і степові тварини, та щоразу більше, доки хобі не переросло у справу життя.

Практично всі свої прибутки від продажу овець і шерсті німець витрачав на свій заповідник. За перші 25 років йому вдалося привезти на Херсонщину кенгуру, страусів, австралійських ему та тібетських яків. І вперше у світі сюди доправили коней Пржевальського.

Читайте також: ТОП-5 унікальних місць України

Зараз гордістю заповідника є сайгаки – найдавніші копитні на планеті й ровесники мамонтів. Ще одна родзинка – антилопи канни.

Через заповідник проходить міграційний коридор із Новою Гвінеєю, яким щороку мандрують 270 видів птахів. Половина з них залишається тут на гніздування.

До речі, започаткував екскурсії ще на початку ХХ століття сам Фрідріх Фальц-Фейн, тоді сюди щороку приїздило до 4 тисяч відвідувачів, зараз таких – близько 140-ка тисяч.