Подібне фільмування місць прильотів, збиття та типу зброї лише допомагає ворогові коригувати свої дії під час наступного обстрілу. Про це 24 Каналу розповів речник Київської міської військової адміністрації Михайло Шаманов.

Дивіться також Росія атакувала вночі "Шахідами" та керованими бомбами: все, що відомо

Шаманов зауважив, що, на жаль, в українців є звичка фотографувати та знімати відео моментів збиття дронів чи ракет. Потім ці відео публікуються в соціальних мережах.

Публікувати такі відеоматеріали не можна

Українці повинні пам'ятати про інформаційну гігієну та інформаційну безпеку.

Країна-терористка аналізує українські соцмережі і бачить, куди відбулося влучання і відповідно за номерами може ідентифікувати, куди долетів чи не долетів їхній "Шахід",
– наголосив речник Київської міської адміністрації.

Він згадав випадок, коли були оприлюднені фото дрона і з надписом "За Рязань", за яким росіянам дуже легко ідентифікувати, куди саме влучив "Шахід" і під час наступної атаки коригувати свої дії.

Деталі нічної атаки "Шахідами": дивитись відео

Шаманов вкотре закликав українців не робити фото- та відеознімання і тим паче не оприлюднювати кадри в соціальних мережах.

Інформаційна гігієнаНе працюйте коригувальником вогню / Інфографіка 24 Каналу

Окупанти атакували Україну безпілотниками: що відомо

  • Вночі 27 березня в низці областей України оголосили повітряну тривогу. Вибухи прогриміли в Оболонському і Святошинському районах Києва та у Дніпропетровській області.
  • На Київщині ППО знищила всі цілі, а у Святошинському районі столиці впали уламки. Там через це виникла пожежа, яка охопила 200 квадратних метрів.
  • Один із ворожих дронів поцілив у приватне підприємство у Дніпрі. Там сталася сильна пожежа. Вогонь охопив 4 тисяч квадратних метрів. Обійшлося без постраждалих.
  • Загалом окупанти використали 15 дронів-камікадзе "Шахід". Крім того, застосували один розвідувальний БпЛА "Гранат-4". Силам ППО вдалося ліквідували 14 повітряних цілей.