А запеклі лицарські бої, коли з-під металевої зброї іскри летять, нікого не залишають байдужими.
Олексій (член команди (Білорусь)): “Зараз вперше проводитиметься захід, на якому представлені збірні держав. І бої тут жорсткі, тому приїхали найкращі бійці з кожної країни”.
Кожна команда хоче поїхати з перемогою та званням найсильнішої нації. Боротьба важка, під сонцем обладунки нагріваються. Та й важать вони немало.
Ярослав (лицар (збірна України)): “Це добро важить приблизно 30 кілограм. А на мені Європа - середина XIV століття, і це повна реконструкція і зшито моїми руками”.
Ігор (лицар (збірна України)): “У мене легкий корпус - 11 кілограмів, але якщо все разом – то, напевно, 1920”.
Одяг у більшості учасників - копія обладунків середньовічного лицаря XIV століття. Роблять його самотужки. Тож і ціна таких шат чимала.
Ігор Климович (коваль): “Ось цей обладунок, що у нас висить - він коштує 6 тисяч гривень”.
Змагання між національними збірними поділені на категорії: 1 на 1, 5 на 5 та 21 на 21. Важкість таких боїв кожен лицар бачить по-своєму.
Сергій (лицар (збірна Росії)): “Погода. Ми з Росії, у вас сьогодні дуже спекотно. Важко”.
Олексій (лицар (збірна Білорусі)): “Витримати це все під спекою - не найскладніше. Найскладніше - переконати противника, що він слабший, ніж ти”.
Біля стін Хотинської фортеці на кілька днів влаштували і середньовічні майстер-класи. Дух XIV століття витає у всьому - у музиці, битві лицарів, жіночому одязі та навіть у повітрі.
2 хв
Атмосфера Середньовіччя запанувала на Буковині
У Хотинській фортеці проходить Міжнародний фестиваль “Битва націй”. Команди з України, Росії, Білорусі та Польщі відтворюють побут та дозвілля людей Середньовіччя.