Так, його заступник Антон Геращенко в інтерв’ю "Радіо Свобода" пояснив: мовляв, Аваков на комітет не прийшов, бо офіційно його ніхто не запрошував. За його словами, депутати покликали лише голову Національної поліції.

Раніше Аваков не прийшов на засідання профільного комітету Ради, – депутатка

Геращенко також уточнив, що відсутність Авакова не була пов’язана з мінуванням мосту Метро у Києві.

Зверніть увагу! Засідання комітету відбувалося 1 червня. Того ж дня у Києві чоловік погрожував підірвати міст Метро. Через це у столиці провели масштабну спецоперацію за участю декількох сотень правоохоронців, а на вулиці виїхали навіть БТРи. Втім, повідомлення про мінування виявилось фейковим, псевдомінера швидко затримали.

Аваков не повинен був бути на комітеті. Раз. Друге: ми не відповідаємо за те, що якісь люди несповна розуму організовують подібного роду терористичні акти. Усі спроби пов'язати ці дві події є не більше, ніж дешевою конспірологією,
– уточнив Геращенко.

Цікаво, що у секретаріаті цього парламентського комітету підтвердили інформацію про те, що Авакова дійсно ніхто офіційно не запрошував на засідання. При цьому раніше деякі нардепи заявляли, що на засідання главу МВС запрошували, щоб отримати від нього пояснення.

Гучні справи та вимоги про звільнення Авакова: коротко

  • Журналісти, активісти та політики вимагають відставки очільника МВС Арсена Авакова у зв’язку зі зґвалтуванням у Кагарлику та стріляниною у Броварах.
  • У Кагарлику 23 травня двоє поліцейських зґвалтували жінку-свідка прямо у відділенні та катували там ще одного чоловіка. Цих правоохоронців вже затримали та взяли під варту, ведеться розслідування.
  • А у Броварах на Київщині 29 травня майже 100 перевізників влаштували стрілянину. Поліція затримала 20 учасників гучного інциденту.
  • Відтак, через безсилля та участь правоохоронців у злочинах в Україні вимагають відставки глави МВС. Зокрема, нардепи у парламенті розпочали збір підписів за відставку Авакова.
  • 5 червня міністр має виступити у парламенті на годині запитань до уряду.
  • Тим часом цього ж дня під стінами Ради у Києві, а також у Львові відбудеться 4 акції протесту з вимогою звільнити Арсена Авакова.