Якщо окупантам вдасться перерізати цю трасу, найімовірніше, українське угруповання буде змушене відійти від Авдіївки. Детальніше про це 24 Каналу розповів Євген Дикий – ветеран, військовий аналітик.

До теми Росіяни розпочали масштабний наступ на новому напрямку: як за тиждень змінилась карта фронту

Ситуація дуже складна

Російські військові прагнуть захопити Авдіївку. За зведеннями Генштабу зрозуміло, що ні сил, ні техніки для цього не шкодують. Так, за минулу добу ЗСУ відбили 29 ворожих атак в районі Авдіївки.

Дуже погана ситуація, дуже важка. Коксохім вже обходять з двох боків, але він справді як фортеця, триматися може довго. Там проблема в трасі, бо є лише одна, яка з'єднує Авдіївку з тилами,
– зазначив Євген Дикий.

За довгі місяці боїв по трасі, яка постійно прострілюється, українські військові навчилися організовувати логістику, їм до цього не звикати. Однак проблема в іншому.

"Окупанти стоять за кілометр від траси. Якщо вони цей кілометр доповзуть і вийдуть до траси, варіантів не залишиться – гарнізон муситиме відійти. Я абсолютно впевнений, що ніхто не залишатиме гарнізон в оточенні. Але поки гарнізон не просто тримається, а й ефективно здійснює свою місію", – наголосив військовий аналітик.

Завдання Сил оборони на Авдіївському напрямку – не просто утримувати територій, а знищувати ворога у максимальній кількості. За кожного загиблого українського воїна лягає 12 окупантів. Зважаючи на кількісну перевагу росіян на цьому напрямку, такі втрати є просто шаленими.

Що станеться, якщо Авдіївку захоплять

Втрата Авдіївки напряму повпливає на фронт.

Якщо поглянути на карту, Авдіївка – це такий собі ніж в глибині окупованих територій. Коли доведеться з неї вийти, це означає, що лінія фронту просто вирівнюється. Для росіян це полегшення – якщо вони вирівняють фронт, туди можна ставити менше людей та техніки,
– зауважив Дикий.

До того ж Сили оборони перестануть діставати до Донецька. Водночас взяття Авдіївки – це не прорив у глибину українських позицій.

"Навпаки – вони ліквідують прорив свого фронту та вирівнюють його лінію. Інша справа, що вони переведуть подих і зможуть посилити тиск на якомусь іншому напрямку", – підкреслив ветеран.

Найімовірніше, що наступний напрямок, за який серйозно візьмуться російські військові, – Куп'янський.

Як Росія підсилює свою армію та оборону

  • В Інституті вивчення війни проаналізували можливості Росії підтримувати обороноздатність армії. Аналітики зазначили, що російська оборонно-промислова база є слабшою, ніж це намагається показати Росія. Водночас вона все ще може утримувати армію ворога боєздатною.
  • На Донеччині росіяни зібрали на Донеччині 30-кілометровий "цар-потяг", який складається з більш як 2100 вагонів. Через нього хочуть ускладнити просування та рух Збройних Сил України. У Deep State наголосили, що цей потяг можна розглядати як окрему лінію оборони, адже повністю його знищити вкрай важко.
  • У Головному управлінні розвідки повідомили, що у Сирії тренують російських операторів дронів для участі війни проти України. Зокрема, курс, який проводять росіянам, передбачає опановування БпЛА Shahed-136 та Ababil-3.