Щойно на Раді ІКАО представники Ірану погодились передати у Францію для розшифровки бортові самописці літака "Міжнародних авіаліній України", повідомив заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін.

Варто знати В Ірані покарали студентів, які вшанували пам'ять жертв збитого літака МАУ

Це стало можливим завдяки послідовному тиску українського уряду і їхніх колег з інших країн. Оскільки у березні ми вже чули схожу обіцянку від Ірану, ставимось до сьогоднішньої заяви зі стриманим оптимізмом,
– зазначив дипломат.

Він наголосив, що для України з самого початку важливим було знайти спосіб, який би гарантував міжнародне визнання результатів експертизи і слідства загалом. Як приклад, він пригадав, коли Нідерланди передали чорні скриньки MH17 у Велику Британію.

"Тому фахове розшифрування чорних скриньок, яке може зробити Франція, за участі найкращих експертів з України й інших країн – необхідний крок до завершення технічного розслідування збиття літака", – пояснив Євген Єнін.

Резюмуючи, він висловив сподівання, що це досягнення є малим, але важливим кроком, який наблизить сім'ї загиблих і всю Україну до встановлення справедливості.

Авіакатастрофа МАУ в Ірані: що відомо

  • 8 січня під час зльоту з аеропорту Тегерану пасажирський літак Boing авіакомпанії МАУ збили ракетою, випущеною іранськими військовими.
  • У результаті трагедії загинули 176 людей. Серед загиблих були громадяни 7 країн, зокрема 11 українців.
  • 11 січня Іран визнав провину, та списав причину катастрофи на людський фактор.
  • Україна вимагає від Ірану об'єктивного розслідування, а також компенсації родинам загиблих та авіакомпанії.

авіакатастрофа в Ірані, МАУ
Збиття літака МАУ в небі над Тегераном / інфографіка 24 каналу