Щойно на Раді ІКАО представники Ірану погодились передати у Францію для розшифровки бортові самописці літака "Міжнародних авіаліній України", повідомив заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін.
Варто знати В Ірані покарали студентів, які вшанували пам'ять жертв збитого літака МАУ
Це стало можливим завдяки послідовному тиску українського уряду і їхніх колег з інших країн. Оскільки у березні ми вже чули схожу обіцянку від Ірану, ставимось до сьогоднішньої заяви зі стриманим оптимізмом,
– зазначив дипломат.
Він наголосив, що для України з самого початку важливим було знайти спосіб, який би гарантував міжнародне визнання результатів експертизи і слідства загалом. Як приклад, він пригадав, коли Нідерланди передали чорні скриньки MH17 у Велику Британію.
"Тому фахове розшифрування чорних скриньок, яке може зробити Франція, за участі найкращих експертів з України й інших країн – необхідний крок до завершення технічного розслідування збиття літака", – пояснив Євген Єнін.
Резюмуючи, він висловив сподівання, що це досягнення є малим, але важливим кроком, який наблизить сім'ї загиблих і всю Україну до встановлення справедливості.
Авіакатастрофа МАУ в Ірані: що відомо
- 8 січня під час зльоту з аеропорту Тегерану пасажирський літак Boing авіакомпанії МАУ збили ракетою, випущеною іранськими військовими.
- У результаті трагедії загинули 176 людей. Серед загиблих були громадяни 7 країн, зокрема 11 українців.
- 11 січня Іран визнав провину, та списав причину катастрофи на людський фактор.
- Україна вимагає від Ірану об'єктивного розслідування, а також компенсації родинам загиблих та авіакомпанії.
Збиття літака МАУ в небі над Тегераном / інфографіка 24 каналу