Кловер Мур (мер Сіднея): “Місто Сідней поставило собі за мету до 2030 року знизити викиди шкідливих газів на 70%. Важливим етапом для її досягнення є локальне виробництво електроенергії”.
Для цього влада Сіднея форсує створення новітніх електростанцій тригенерації. Це ТЕЦ, які виробляють одразу електрику, тепло і холод, а працюють на природному газі чи відновлювальних джерелах енергії. Система тригенерації дуже вигідна, адже дозволяє використовувати утилізоване тепло для опалювання взимку та холод для кондиціювання приміщень влітку.
Аманда Стіл (Stockland Property Group): “Це одночасне виробництво 3-х форм енергії. Такі станції - дуже ефективні та раціональні”.
У Сіднеї вже розробляють план будівництва мережі станцій тригенерації довкола міста. За попередніми розрахунками, вона забезпечуватиме електрикою муніципальні будівлі, зокрема мерію. До 2030 року мережу планують розширити настільки, щоб вона виробляла 70% необхідної місту електроенергії. Це дозволить знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу приблизно на третину.
Задля успішного розвитку проекту влада Сіднея запросила європейського експерта з енергетики. Аллан Джонс нещодавно допоміг британському містечку Уокін вийти зі загальної електромережі та самостійно забезпечувати себе електрикою, і навіть розробив схожу стратегію для Лондона.
Аллан Джонс (експерт з електроенергетики): “В Австралії немає ніяких крупних децентралізованих енергетичних систем. Це дуже незвично, адже такі енергомережі поширені у Європі, США та Азії”.
Зараз Джонс хоче допомогти Сіднею вирішити енергетичну проблему. Невдовзі довкола міста збудують 7 електростанцій тригенерації, а в майбутньому австралійський мегаполіс зможе вийти з національної електромережі.
2 хв
Австралія активно бореться зі зміною клімату
Влада найбільшого міста країни - Сіднея - планує за два десятиліття значно знизити рівень викидів парникових газів. Згідно з дослідженнями, найбільше забруднюють атмосферу великі будівлі та заводи, тому основні зміни стосуватимуться саме цього сектору.