“Крім податкових проблем, які ми можемо вирішити, крім адміністративних, які ми теж вирішимо, є проблема кадрового забезпечення. Це важлива для нас галузь” – сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Сьогодні в Україні працює понад 200 тисяч ІТ-спеціалістів. Щороку їх кількість збільшується на 15 тисяч осіб. Щоправда, в більшості випадків після навчання вони їдуть працювати за кордон.

“Багато ІТ-шників виїжджають закордон і працюють там, і те, що фірми, які займаються такими роботами працюють на закордон, це абсолютно неприпустимо для держави, тому що практично ми працюємо і готуємо спеціалістів не для себе, а для потреб закордонних фірм”, - каже ректор НУ "Львівська політехніка" Юрій Бобало.

Дмитро -програміст зі стажем, закінчивши вітчизняний технічний виш, він вже майже 10 років пише сайти. Каже, українцям сьогодні вигідніше працювати на закордон.

“Оплата праці - банальна відповідь. Вища оплата. Якщо взяти таких грандів, як Google або Microsoft, то там зарплата від 5 тисяч. Жодна з українських компаній таких грошей платити не буде”, - сказав WEB-розробник Дмитро Ганжело.

Згідно з минулорічним дослідженням кадрового порталу HeadHunter, понад 63% українських ІТ-шників прагнуть працювати закордоном. Найбільшою популярністю користуються США, Канада, Німеччина, Австралія, Великобританія та Чехія.