Відкриваючи міжнародну аграрну виставку, він наголосив - у доброго господаря попри засуху, урожай має вродити.
“Дай Бог, щоб це літо було м’якшим для нас, але на Бога сподівайся, а сам не зівай. Ті, хто надіється на Господа Бога може і помилитися. Бог не однаково до всіх відноситься”, - каже прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Одних старань недостатньо - запевняє фермер Микола. Він вирощує зернові культури. На аграрній виставці пригледів собі комбайн. Вітчизняного виробництва. Мовляв, якщо імпортний можна придбати за 250 тисяч євро, то український майже втричі дешевший. Та ще й держава гарантує 30-відсоткову знижку.
“Минулий рік був трішки вдалішим. Трішки вийшло так, що ми могли собі позволити нову техніку. Стара техніка ламається, в основному вентелі, запчастини. І за рахунок того, що немає в господарстві техніки простої ми не можемо зібрати нормальний врожай”, - каже фермер Микола Себов.
Якщо із зерном в Україні ситуація більш менш стабільна, то вітчизняне тваринництво у плачевному стані, - каже профільний міністр. В Україні яловичини виготовляють лише 10 частину від потрібної кількості. Адже корів дорого утримувати і їх з кожним роком меншає - визнає Микола Присяжнюк. Утім обіцяє - держава селянам допоможе.
“В цьому році ми тільки для компенсації кредитів виділяємо біля 2 млрд. грн. Також ми виділяємо 1 млрд. грн. на часткову компенсацію будівництва ферм. Виділяємо кошти на компенсацію для сімейних ферм, закупки доїльного обладнання і охолоджувачів”, - каже міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.
Ці корови приїхали на виставку з Парижа. Якщо таких завезти в Україну, можна не лише прогодувати своїх споживачів, а й експортувати м’ясо. Кажуть, французькі тварини невибагливі і споживають дешеві корми.
“Цей бичок нам обійшовся по 80 гривень за кілограм, але цей хлопчик у півтора року важить майже 600 кілограм, так що прекрасні генетичні задатки. Щось сьогодні держава трошки обіцяє і пан міністр сьогодні обіцяв що там може зразу після виставки може бути якісь компенсаційні гроші на утримання однієї корови в промзаводі”, - каже директор аграрної компанії Сергій Петренко.
А поки що вигодовувати корови і виготовляти м’ясо можуть дозволити собі великі аграрні компанії. Селяни вирощують лише для себе, а не на продаж. А тому альтернативою яловичини сьогодні стала свинина та птиця, яка не потребує великих затрат на утримання.