Адвокат Володимир Місечко в ефірі 24 каналу зазначив, вкладниками у B2B Jewelry є люди, які живуть "від зарплати до зарплати". Саме тому для них дуже важливі втрачені гроші.

Важливо Ошукали людей на чверть мільярда: в Україні заблокували фінансову піраміду – фото

"Ці люди не захищені. Я надіюсь, що більшість людей все ж зможуть повернути ці кошти. Однак є багато складових", – сказав адвокат.

Процес повернення коштів триватиме 3 – 4 роки, – Місечко

За словами Місечка, люди точно не повернуть гроші найближчим часом. "Це не станеться завтра чи післязавтра. Це 600 тисяч людей. Кожну особу треба допитати і визнати її потерпілою", – пояснив адвокат.

Відомо, що за ці кошти було придбано багато нерухомого майна, рухомого, активів. Я впевнений, що більшість коштів вивели закордон, а це вже зовсім інші суди. Тому говорити про те, що це буде найближчим часом – однозначно ні. Цей процес займе 3 – 4 роки,
– зауважив Місечко.

Якщо повернуть гроші, то точно не всю суму, – адвокат

Як ствердив Місечко, можливо, якісь кошти все ж вкладники повернуть, але точно не всі. "Витрачати значно простіше ніж повертати. Ці кошти давно у інших активах. Повірте, у цих осіб були доволі непогані консультанти", – заявив адвокат.

Він пояснив, що у Цивільному кодексі є таке розуміння, як "добросовісний набувач". Воно ще більше ускладнює ситуацію.

2 – 3 купівлі чи продажі відбулось – і вже людина, яка володіє майном, придбаним за вкрадені кошти, є добросовісним набувачем. Через суд визнати це незаконним доволі важко,
– запевнив Місечко.

Ще важливим фактором є те, що постраждалі від фінансової піраміди – малозабезпечені люди. Їм буде складно виграти у суді.

Чи зможуть люди повернути втрачені гроші, які вкладали у фінансову піраміду: відео

Що відомо про компанію B2B Jewerly?

В Україні взагалі не існує юридичної особи В2В Jewerly. У своєму розслідуванні журналіст Денис Бігус розповів про фінансову піраміду детальніше. За його словами, це бренд, під яким працює мережа магазинів ювелірного заводу "Шарм", який розташований на Вінниччині. Він з'явився влітку 2018 року, а масштабне зростання почалося вже через рік. На співвласників компанії є кілька кримінальних проваджень. Генпрокуратура підозрює їх в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, а також у використанні схеми – виведення готівки через фіктивний благодійний фонд.