За словами фахівців, сьогодні не більше 7% угод купівлі-продажу об’єктів нерухомості відбуваються із залученням банків. Хоча у 2008 році цей показник досягав 80%. Традиційно лідером з продажу житла із залученням іпотеки є Київ. «Приблизно від 30 до 40% угод щомісяця відбувається із залученням кредитів, тому співпраця з банками дуже плідна. Звісно це не ті 80% угод, які ми мали у докризові часи, але менше з тим, це вже щось», зауважує генеральний директор АН "Благовіст" Ірина Луханіна.
Саме співробітництво з агентствами нерухомості та ріелторами дозволять вийти на докризові показники видачі іпотечних кредитів, переконані банкіри. Деталі та умови співпраці учасники ринку нерухомості та фінансисти мали змогу обговорити на 15 Міжнародній конференції з нерухомості, що днями проходила у Ялті. В процесі дискусій та обговорень банкіри розробили та презентували низку цікавих та спеціальних пропозицій для ріелторів.
«З 11 травня ми запустили акційну програму для клієнтів, ми знизили відсоткову ставку за іпотекою, вона становить від 16% до 16.5% в залежності від першого внеску. Крім того, ми пропонуємо вихідні схеми співробітництва з агентствами нерухомості - сплата комісійних зі сторони банку і зменшена ставка для клієнтів агентств нерухомості», - каже член правління Піреус Банку в Україні Дмитро Мусієнко.
Фахівці зауважують, левова частка українців, що беруть іпотечні кредити в банках сьогодні, це ті, хто бажає покращити свої житлові умови. Тобто вони продають своє старе помешкання, а суму, якої не вистачає для купівлі нового житла, позичають у банку. «Будуть брати невеликі гроші, так, аби щомісяця внесок за нерухомість був не більше 500 дол. Відповідно суми братимуться не більше 20 тис. дол.», - переконаний президент АСНУ Сергій Злидень.
Важливо, що від ефективної кооперації між банками та учасниками ринку нерухомості зиск отримають, в першу чергу, покупці житла, адже спільні спеціальні програми фінустанов, забудовників та агентств нерухомості дозволяють отримати клієнтам якісний сервіс та кредит на купівлю житла за менші гроші. Водночас банкіри не прогнозують подальшого зниження цін на житло, адже ринок вже досяг цінового дна, тому радять купувати нерухомість вже найближчим часом.