Про це повідомляє DW із посиланням на Суд Євросоюзу.

21 лютого стало відомо, що Європейський суд у Люксембурзі визнав незаконною останню хвилю санкцій, запроваджених Радою ЄС проти Сергія Клюєва у 2017 році.

Чи оскаржуватиме Рада ЄС зняття санкцій з Клюєва – речники відомства не повідомляють. Проте, як наголошує видання, таке оскарження не має особливого сенсу з огляду на те, що санкції спливають 6 березня.

Читайте також: Сплив термін давності: суд закрив справу проти міністра часів Януковича

Європейські інституції вивчать всі наявні варіанти юридичних дій і у слушний момент ухвалять рішення щодо подальших дій", – сказав речник Ради ЄС.

Також повідомляється, що за період дії санкцій ЄС у Відні збанкрутували фірми, пов'язані з братами Сергієм та Андрієм Клюєвими – Activ Solar і SLAV Handel. Внаслідок цього найбільші кредитори цих компаній – державні "Ощадбанк" і "УкрЕксімБанк" – залишилися ні з чим. Видані цими банками кредити у розмірі майже 30 мільярдів гривень, очевидно, не будуть повернені. До слова, щоб підтримати ці банки, уряд України докапіталізував їх із держбюджету на близько 20 мільярдів гривень.

Хто такий Сергій Клюєв? Український політик та підприємець, народний депутат 5, 6, 7 та 8 скликань, брат політика та бізнесмена Андрія Клюєва. У 2014 році Рада ЄС ухвалила рішення про блокування коштів братів Андрія і Сергія Клюєвих та ще 15 осіб з числа екс-урядовців та наближених до екс-президента Януковича, які підозрюються в незаконному використанні бюджетних коштів. 1 червня 2015 року ЄС продовжив економічні санкції проти Сергія Клюєва на 4 місяці — до жовтня 2015 року. У 2015 році з Клюєва було знято депутатську недоторканність та надано дозвіл на його арешт.