Мабуть такого потужного кандидата у президенти від Демократичної партії США не було з часів Джона Кеннеді. Його ідеї, політичні переконання, а ще харизма та чудове вміння відчувати аудиторію - допомогли здобути популярність як у своїй країні, так і за її межами.
Барак Обама (президент США): "Вони думали, що хтось, кого звати Барак Обама, ніколи не стане президентом США, і ось я тут, тому що ми мали інше бачення, іншу ідею для американського народу."
Сідні Блюменталь (політичний аналітик): "В чомусь його історія подібна на Біла Клінтона - його виростила мати-одиначка, неповна родина і все таке. Він до всього йшов сам."
У спадок від адміністрації Джорджа Буша Барак Обама отримав купу проблем. Дві війни - у Афганістані та Іраку, фінансова криза, падіння курсу долара та реформування системи охорони здоров’я - потрібно було робити все і одразу. Проте Обама не розгубився і одразу ж після інавгурації взявся до справи.
У 2009-му Барак Обама став лауреатом Нобелівської премії миру. Нагороду йому присудили за "зусилля у зміцненні міжнародної дипломатії та співпраці між народами". Очоливши Сполучені Штати, Обама пообіцяв відмовитися від колишньої односторонньої зовнішньої політики і висловив готовність піклуватися про інтереси всіх країн світу. До нього таку почесну нагороду отримали лише 3 американські президенти - Теодор Рузвельт, Вудро Вільсон та Джиммі Картер.
Барак Обама (президент США): "Я дуже здивований та зворушений рішенням Нобелівського комітету. Я визнаю це не як особисту заслугу, а як досягнення усього американського народу."
І звісно ж, попри вдалі та не дуже кроки на посаді глави держави, Барак Обама на завжди увійде в історію як перший чорношкірий президента США. Ось такий шлях до успіху пройшов маленький хлопчик з Гавайї, який колись вірив, що його велика мрія здійсниться.
2 хв
Барак Обама - інше бачення, інша ідея для американського народу
З нього повинен брати приклад кожен політик. І це не дивно, адже ім’я американського президента Барака Обами вже стало синонімом слова успіх.