Відповідну спільну заяву поширив "Рух нових сил" у Facebook.

Читайте також: Які наслідки для Саакашвілі може мати видворення з України

Під зверненням підписалися: ДемАльянс, Громадянська позиція, Народний контроль, Європейська партія України, "Батьківщина", "Самопоміч", "Свобода", "Громадянський рух Хвиля" та сам "Рух нових сил".

На думку політиків, влада вчинила політичну розправу над "одним із лідерів опозиції", порушила права людини й завдала шкоди міжнародній репутації України.

"Цей злочин має бути розслідуваний. Всі посадові особи, які порушили закон та свої посадові обов’язки, мають опинитися на лаві підсудних", – йдеться в заяві.

Також представники політичних сил наголошують на поверненні Саакашвілі в Україну.

Ми вимагаємо забезпечити повернення Міхеїла Саакашвілі в Україну, надавши йому можливості захистити свої права та гідність в українських судах, у відповідності до норм українського законодавства і міжнародного права,
– заявляють вони.

Окрім того, партії закликають українців підтримати їхню ініціативу.

"Українська влада дозволяє собі так вчинити з політиком, відомим в усьому світі. Це означає, що жоден український громадянин не може почуватися в безпеці та сподіватися на справедливе правосуддя. Ми, як і в часи Януковича, опинилися на межі диктатури", – йдеться у зверненні.

Читайте також: Саакашвілі подав до суду за фактом свого видворення до Польщі

Також політики звернулися до міжнародних дипломатів, щоб оцінити видворення Саакашвілі з України.

"Ми закликаємо світових лідерів та дипломатів дати принципову оцінку політичним репресіям, до яких вдається українська влада. Практика призначення винних не в суді, а шляхом публічних заяв генерального прокурора, практика вигнання неугодних з країни має назавжди залишитися в радянському минулому", – заявляють партії.

Нагадаємо, 12 лютого працівники ДПСУ увірвалися до ресторану "Сулугуні" в Києві, затримали там Саакашвілі і відправили його чартерним літаком у Варшаву. У ДПСУ пояснили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно, тож його відправили в країну, звідки він нелегально прибув.

Хто такий Міхеїл Саакашвілі? Президент Грузії з 2004 по 2007 рік і з 2008 по 2013 рік. У 2015 році отримав громадянство України і до 2016 року очолював Одеську ОДА. У 2017 році Саакашвілі був позбавлений громадянства України через нібито недостовірні дані, наведені при його отриманні. За іншими даними, причиною позбавлення громадянства Саакашвілі став його конфлікт із Порошенком.