Чого чекати від приїзду Джо Байдена
— Він привезе зауваження, можливо певні заохочення, ну і безперечно критику – її буде чимало. Зараз буде вирішальною роль зовнішнього суб’єкту для того, щоб применшити амбіції наших політиків при перерозподілі потоків. Тому що загралися наші політики – зростання немає, стабілізації, як такої теж немає, реформ немає. Багато з них носять показовий характер, або поверховий, або фрагментарний, тому що немає системного бачення, що робити з країною і куди її вести. Показники зростання, які обіцяють на наступний рік, вони є надзвичайно скромними і немає позитивних очікувань в довгостроковій перспективі від наших політиків.
Такий приїзд Байдена – це як відвідування дорослими дитячого садочка, де когось пожурять, когось поставлять в куток, а комусь надають по попі. І надають Яценюку.
Про Яценюка і Кабмін
— В ідеальному варіанті треба Кабмін відправляти у відставку, або можливо навіть притягати до відповідальності. Але якщо Яценюк втратить посаду прем’єр-міністра, його фракція одразу випаде з коаліції і тоді червона доріжка нам тільки на дострокові вибори і чергову дестабілізацію ситуації в країні. Тому необхідно і Яценюка поставити на місце, і зберегти керованість державою.
Про зміни в Кабміні
— Я думаю, міняти будуть більшість міністрів, єдине, що збережуть міністра економіки, міністра інфраструктури. Залишаться ті міністри, які відповідають за ресурсну частину – за агропромисловий сектор, фінанси і економіку. Вони є ключовими для ведення діалогу з іноземними партнерами. Міністра внутрішніх справ також можуть замінити, тому що особа Авакова в Кабміні сьогодні є подразником і у нього надзвичайно високий антирейтинг, попри реформу поліції. Міністра оборони могли б замінити, але я не знаю наскільки це доцільно, оскільки треба було б не міністра оборони відправити у відставку, а начальника Генштабу Муженка.
Про бюджет країни
— Це нормально прийняти бюджет під новий рік, тому що проект мали вносити у вересні, потім його розглядати, а в нас ці процедури не витримуються. Значно гірше, що ми під бюджет перекроюємо податкове законодавство. Це робили минулий рік, тоді Яценюк обіцяв якусь інноваційну реформу, за якою ми проживемо 2015 рік. Тепер обіцяють теж саме і депутатів ставлять у надзвичайно незручне становище, коли їм доведеться розглядати проект бюджету всліпу, вони не розуміють на якій податковій базі все це буде відбуватись. Податкова реформа мала б відбутись ще за півроку до прийняття бюджету. Парламент можуть примусити голосувати під загрозою того, що МВФ не дасть грошей.