Дипломат припустив, що нову коаліцію вдасться переконати, що перспектива членства України не коштує жодного євроцента для платників податків. Водночас Берлін отримає важелі впливу на плинність реформ.
Інша заява Суперечки нового уряду Німеччини щодо "Північного потоку" – шанс для України, – посол
Важлива підтримка щодо членства в ЄС
Мельник наголосив, що коли мовиться про майбутнє членство України в ЄС та НАТО, дипломати стараються не розрізняти ці "треки". Втім, за його особистими відчуттями, варто більше розраховувати саме на підтримку щодо вступу в Євросоюз. "Ця тема навіть, як ви знаєте, більш рельєфно була прописана в новій коаліційній угоді", – пояснив він.
Вперше німецький політикум констатує, визнає прагнення України домогтися членства. Це така негласна підтримка. Вони цього не відкидають апріорі, і це важливо,
– наголосив посол.
Що дипломат каже про коаліційну угоду
Крім цього, Мельник пояснив, над чим зараз працюють українські дипломати. Вони намагаються окреслили план, як наповнити практичним змістом абзац з коаліційної угоди, в якому згадують про Україну. Держава має визначити чіткий алгоритм ній на наступні роки. Тоді вдасться втілити у реальність необхідні реформи.
Чому така ситуація із підтримкою членства у НАТО
Мельник не виключає, що про підтримку членства України в НАТО наразі мовиться менше через шантаж Росії. Мовляв, "Путін підняв ставки надто високо". Дипломат припустив, що страх перед війною "затьмарює тверезий німецький погляд". На його думку, російському президенту все ж вдалося загальмувати наш поступ до НАТО.
Як Путін заважає Україні вступити у НАТО: дивіться відео