Журналісти сайту "24" склали для вас рейтинг найгучніших спроб народних обранців відмовитися від своїх повноважень.
2000 рік
У січні 2000-го у Верховній Раді відбулася так звана "оксамитова революція", причиною якої стало протистояння президента Леоніда Кучми та лівих партій. Новоутворена парламентська більшість залишила приміщення Ради і перенесла засідання в Український дім, де обрала собі нове керівництво. Між фракціями, які утворили парламентську більшість, були розподілені комітети ВР. У парламентську більшість не увійшли "ліві" фракції, зокрема, КПУ, СПУ та ПСПУ. Внаслідок загострення в країні політичної кризи через "касетний скандал" і зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, парламентська більшість розпалася.
У розпал цих подій молодий комуніст Андрій Звонарж намагався відмовитися від мандату та просив колег відпустити його з миром. Новостворена парламентська більшість Звонаржу відмовила, після чого він вийшов зі складу КПУ та перейшов на бік більшості.
2005 рік
Регіонал Володимир Зубанов, обраний за округом у Донецькій області, заявив, що не хоче більше бути народним депутатом, оскільки планує займатися власною партією. У кулуарах запевняли, що насправді таким чином він хоче звільнити округ на Донеччині для Віктора Януковича, який після Помаранчевої революції почувався не найкращим чином. Зубанов наполягав на свої версії. Депутатства його все одно не позбавили, хоча він дуже наполягав. Власне, це не завадило йому знову пройти до парламенту за списками Партії регіонів та відсидіти там ще одне скликання.
2008 рік
Співак і громадський діяч Святослав Вакарчук заявив про складання депутатських повноважень, пояснивши, що це буде "чесним кроком по вiдношенню до виборцiв, колег-однодумцiв i до самого себе". На думку Вакарчука, склад Верховної Ради VI скликання не виконав своєї головної ролi – "творити вiзiю України як сучасної європейської держави". Це рішення парламент підтримав.
2014 рік
Представниця "Народного фронту" Дарина Ледовських, яка мала стати наймолодшим депутатом парламенту VIII скликання, відмовилася від депутатського крісла, пояснивши це зміною пріоритетів. "Зараз, готуючись стати мамою, деякий час планую зосередитися на інших пріоритетах... Сама і надалі буду брати участь у партійній роботі", — пояснила вона.
За неофіційними ж версіями – дівчина, з одного боку, не витримала шквалу критики, з іншого — про це її попросила сама партія, яка вирішила не дратувати суспільство одіозною білявкою.
2015 рік
Поточний рік із цієї точки зору виявився врожайним. У квітні народний депутат від "Самопомочі" Андрій Мірошник вирішив скласти депутатський мандат, після того, як журналісти зафіксували, його особисте смс-листування. Під час переписки депутат планував відпустку на Мальдівах вартістю понад 10 тисяч євро із дівчиною, яка не є його дружиною. Пояснюючи рішення про складання мандату, Мірошник заявив, що далі вважає, що "бідний політик не побудує багатої України. Тим більше її не побудують політики, які прикидаються бідними".
У червні депутат з фракції "Батьківщина" Дмитро Шлемко оголосив про бажання скласти мандат нардепа, пояснивши, що він був депутатом 10 років і тепер вирішив "дати дорогу молодим".
"Це виключно моє рішення. Після з'їзду партії, коли говорилось, що час давати дорогу молодим, я вирішив це зробити. Тут немає ніяких спекуляцій, які уже розгортаються навколо цього рішення", — запевнив Шлемко. При цьому депутат БПП Сергій Лещенко тоді заявив, що відхід нардепа — це політичний маневр перед довиборами у 205-му окрузі на Чернігівщині, де балотувалися екс-голова ДУС Сергій Березенко та екс-заступник Ігоря Коломойського Геннадій Корбан.