Заплановано, що групи дружинників складатимуться з 10 – 15 осіб. Про це повідомляє білоруський опозиційний канал NEXTA Live.

Зверніть увагу Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Білорусів закликають за можливості встановлювати власні системи відеоспостереження. А всі камери, які працюють на карателів, виводити з ладу та зафарбовувати.

"Необхідно зробити так, щоб ніхто, крім мешканців під'їзду та їхніх знайомих не зміг потрапити в під'їзд", – мовиться у повідомленні.

Якщо силовики все-таки мають доступ до приміщення, білоруси мають спробувати замінити двері з домофоном чи чипи, які не можна видавати нікому, крім самих мешканців.

Зокрема, завдання дружин – слідкувати за ситуацією та попереджати протестувальників у разі наближення небезпеки через загальні чати.

Членам народних дружин радять носити маски та неяскравий одяг, а також вигадати власні знаки відмінності: особливі пов'язки, візерунки на масках, унікальні бейджі. У заклику зазначено, що після закінчення акцій такі позначки варто знімати.

Протести в Білорусі: що відомо

  • У Білорусі 9 серпня відбулись президентські вибори. Офіційні результати показали, що переміг нібито Олександр Лукашенко. Це стало причиною масових протестів у країні. Люди вважають, що голосування було сфальсифікованим.
  • Бійці ОМОНу влаштували жорсткий розгін протестувальників. Під час протестів загинули щонайменше 4 людей, тисячі постраждали.
  • 11 серпня почався всенародний страйк. Працівники підприємств саботували роботу, вимагаючи відставки Лукашенка.
  • Опозиція створила Координаційну раду, яка має на меті сприяти передачі влади.
  • Проти лідерів опозиції проводять утиски. Частина з них вимушено виїхала за кордон. Протести та страйки тривають дотепер. Лукашенко ж на поступки не йде.