Спроба представити подію як зовнішнє втручання в справи Республіки викликає, щонайменше, подив, сказано в повідомленні МЗС Росії. Його передає Интерфакс.

Цікаво Найманці ПВК "Вагнера": що відомо про таємну армію Путіна

Цікаво, що всі бойовики буцімто не мають відношення до російського війська – вони є найманцями приватної військової компанії "Вагнера". Втім російська влада встановила, що група бойовиків їхала через Білорусь транзитом у Туреччину.

У них буцімто були з собою всі документи, зокрема авіаквитки, а також домовленості з місцевою владою. Втім бойовики (просто зверніть увагу, наскільки абсурдно це звучить) одного з найбільш організованих приватних військових формувань не встигли на літак.

Тобто Росія намагається пояснити, що професійні військові найманці, які їхали, імовірно, на ротацію в гарячу точку, випадково затрималися в сусідній країні, бо не встигли на літак.

Вагнерівців не змогли вчасно потрапити на рейс Мінськ – Стамбул, а відтак залишилися чекати наступний літак. Куди вони мали відправлятися далі, наразі невідомо, але це могли бути Сирія або Південний Судан.

Необхідно припинити нагнітання непотрібних, особливо в період президентських виборів, негативних емоцій. Розраховуємо на зважений об'єктивний підхід білоруської сторони до встановлення всіх обставин того, що сталося,
– заявили в МЗС Білорусі.

Вагнерівці у Білорусі: основне

  • 29 липня в Білорусі затримали понад три десятки іноземних громадян. Вони виявилися бойовиками "Вагнера".
  • Прибули найманці з Росії й жили в санаторії під Мінськом. У Білорусі вважають, що метою російських бойовиків була дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії президента. Зокрема, їх підозрюють у підготовці теракту.
  • Імена багатьох із затриманих вагнерівців є в українській базі "Миротворець". Тобто вони є учасниками війни на Донбасі з боку проросійських сил.
  • РНБО України пропонує домагатися екстрадиції бойовиків групи "Вагнер" в Україну. У СБУ вже підтвердили такі наміри.