Золфакар Шарані закінчив факультет мистецтв у рідному Дамаску, однак, обстріли вигнали його з країни і вже рік він живе у Стамбулі. 35-річний художник бореться з війною як уміє.
"Я подумав — як я можу боротися, не вбиваючи? Моя зброя — це мистецтво. Так я показую, що мені болить і привертаю увагу суспільства до нашого горя. Перш ніж втекти з Сирії, ми пережили жахи. В нас на батьківщині ми не можемо навіть грошей на життя заробити. Що вже казати про культурний розвиток", — каже сирійський митець Золфакар Шарані.
У стамбульській галереї вже більше двох десятків митців, які втекли від війни. Тут вони живуть, працюють і проводять свої перформенси. У галереї проходять безкоштовні тренінги, а витрати покриває кафе, яке розташоване в будинку. Його засновник вважає, що такий культпростір допомагає різним культурам об’єднуватись.
Читайте також: Двоє мігрантів спробували повіситися у центрі Афін
Тож аби показати відмінне та спільне в культурах різних регіонів — створюють виставки. На сьогодні Туреччина вже прийняла 2,5 мільйони сирійців — більше, ніж будь-яка інша країна. І витратила на них вже майже 8,5 мільярдів доларів. Частина з тих сирійців, яким пощастило жити не в таборах для мігрантів, намагається бути корисними державі, яка їх прихистила.