Про це на прес-конференції у четвер повідомив голова Державної служби у справах ветеранів війни і учасників АТО Артур Дерев’янко.
Зараз ми нарахували близько 50 тисяч осіб. Ми хочемо створити центральний реєстр, щоб ця кількість не збільшувалася у геометричній прогресії, як це було колись з чорнобильцями,
— сказав Дерев’янко.
Статус надаватиме спеціально створена комісія, яка працюватиме у рамках новоствореної служби з питань ветеранів війни і учасників антитерористичної операції.
Для отримання статусу учасника АТО, необхідно буде надати довідку про участь в антитерористичній операції і пройти комісію. При цьому учасниками АТО будуть визнані не лише безпосередньо військові, а й волонтери, а також ті люди, які виконували роботи із забезпечення АТО.
Не має значення, це миротворчий батальйон чи батальйон МВС. У нас зараз у зоні АТО 44 батальйони, і більшість з них – це добровольчі батальйони. Тому учасник АТО – не лише військовий,
— відзначив Дерев’янко.
Як відомо, у середині серпня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк анонсував створення служби у справах учасників антитерористичної операції, завданням якої мало стати соціальне забезпечення учасників АТО, зокрема їх реєстрація, працевлаштування, медична реабілітація, психологічна реабілітація ветеранів АТО і забезпечення їх житлом.
До слова, Кабінет Міністрів передав Державній службі у справах ветеранів війни й учасників антитерористичної операції 5 санітарно-курортних установ.