За це рішення набралось 175 голосів проти 49. ЗМІ пишуть, що це рідкісний момент консенсусу розділеного політикуму Болгарії.

До теми У Болгарії можуть розблокувати військову допомогу Україні: які кроки вже зробили

Що цьому передувало

Раніше Болгарія не допомагала Україні зброєю. Однак взяла на себе ремонт української техніки та прийом біженців.

У парламенті довго сперечались щодо рішення. Пропозиції стосовно важкої зброї подали проєвропейські партії ГЕРБ та "Демократична Болгарія". Проти виступили проросійські партії БСП та "Вазраждане". Крім того, проти такого рішення був і президент Болгарії Румен Радев.

Зрештою, у листопаді оборонний та зовнішньополітичний комітети болгарського парламенту схвалили 2 пропозиції про передачу Україні військової допомоги. Дійшли висновку, що список країн, які допомагають Україні – це список цивілізованих країн.

Наразі невідомо, які саме види зброї та в якій кількості надасть Болгарія.

Залишилась лише Угорщина

Болгарія є членом НАТО. Після голосування, яке дозволить постачати Україні важку зброю, а також запасні частини, Угорщина залишилася єдиною країною з НАТО, яка не схвалила поставки зброї Києву від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Ба більше, Угорщина навіть заборонила транспортувати своєю територією зброю для нашої країни. Загалом уряд Віктора Орбана має проросійську риторику. Сам прем'єр критикує ЄС за санкції проти Росії. У МЗС України застерегли Орбана, якщо припинити санкційний тиск на Росію, то він не встигне оглянутися, як російські танки вже будуть у Будапешті.

Серед країн, що не входять до НАТО, зброю Україні відмовився надавати Ізраїль, хоча Київ офіційно звернувся по допомогу. В Ізраїлі бояться, що їхня зброя потрапить до ворогів, зокрема, Ірану. Втім, яким чином це мало б статись – невідомо.

Може зацікавити – ЗСУ отримають нову потужну зброю: відео