В ГПУ публічно ситуацію не коментують. Під час обшуків пояснили лише, що відкрили кримінальне провадження щодо ймовірної змови видавців і державних службовців підчас проведення тендеру.

Читайте також: Відомого російського репера внесли до "чорного списку" Міністерства культури

Цього року Міністерство культури закупило до публічних бібліотек більше сотні найменувань книжок – до п'яти тисяч екземплярів кожного. На це витратили майже 50 мільйонів гривень. Книжки розподілили між бібліотеками.

До слова, дісталося і парламентській читальні імені Ярослава Мудрого. Аби потрапити до цієї бібліотеки, треба виграти неабиякий державний конкурс. Тендер проводять щорічно. Однак з сотень або й тисяч найменувань обирають лише одиниці.

У 2017-ому конкуренція на конкурсі була чимала. Вісім книжок на місце. Народний депутат Борислав Береза очолював комісію, яка рекомендувала книжки до придбання. Каже, видавці не просто змагалися за держзамовлення, а намагалися дискредитувати одне одного.

Були невдоволені, завжди є невдоволені. Кожного року ми бачимо одне і те ж. Тому що кожне видавництво вважає, що саме в нього найгарніші книжки,
– зазначив голова експертної ради з відбору книг Борислав Береза.

Однак після комісії вирішували самі бібліотеки. Вони склали список переможців. І ним невдоволені ті, хто програв, вважають видавці. У переможців провели обшуки. З парламентської бібліотеки вилучили закуплені державою цього року книжки. В ухвалі, яку пред'явили видавцям, йдеться, що "провадження відкрито за двома статтями – замах на злочин та привласнення і розтрата державного майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем".

Втім, сам замовник – Міністерство культури – не коментує скандал із придбанням книжок. Є лише офіційне повідомлення на сайті про вдалий конкурс. На офіційний запит 24 Каналу відомство Євгена Нищука не відповіло.