Про це розповів Борис Джонсон під час представлення маніфесту консерваторів у неділю, 24 листопада, пишуть у BBC.
Читайте також: Велика Британія переплавить мільйони монет присвячених Brexit
Прем'єр-міністр пообіцяв завершити Brexit до кінця січня 2020 року, перед цим повернувши в парламент законопроєкт щодо угоди про Brexit до 25 грудня. Таким чином, як вважає Джонсон, Британія нарешті зможе "перегорнути сторінку безладу, затримок і розбрату останніх років".
Чого хоче британська влада
Британські консерватори хочуть, щоб депутати ратифікували угоду про Brexit до дати виходу з ЄС – 31 січня. У перехідний період, що почнеться після цього, Британія виконуватиме правила Євросоюзу. А за цей час сторони спробують написати постійну торговельну угоду, яка всіх влаштує.
Чому триває тяганина з угодою про Brexit
Палата громад схвалила законопроєкт про угоду про вихід ще у жовтні. Але парламент повинен розглянути документ повторно, бо Джонсон розпускав законодавчий орган (дострокові призначені на 12 грудня).
Поки що консерватори на чолі з Джонсоном мають значну перевагу над лейбористами (як свідчать опитування громадської думки).
Brexit – це вихід Великої Британії з Євросоюзу (від англійських слів Britain – Британія та Exit – вихід). 23 червня 2016 року відбувся референдум щодо членства Британії у ЄС, тоді 51,9% голосів віддали за вихід країни з ЄС.
Brexit мав статися ще 29 березня 2019 року, та його неодноразово переносили – через провальні голосування щодо угоди про вихід (умови виходу з ЄС Британія мала погодити з європейськими інституціями, натомість довго не могла погодити навіть всередині країни).