Напередодні адміністрації авіаперевізника не вдалося досягти угоди з профспілкою. Однією з головних вимог страйкуючих також є відновлення пільг для співробітників, що брали участь у низці березневих страйків: тоді їм заборонили користуватися правом покупки квитків зі знижкою 90%, хоча багато хто добирається до роботи з віддалених місцевостей Великобританії і навіть з міст материкової Європи.

Напередодні голова профспілки Тоні Вудлі через британські ЗМІ звернувся до глави British Airways з вимогою відновити надання пільг в обмін на скасування страйку. Як реакція від авіаперевізника послідувала заява, що закликає у будь-якому випадку скасуватити страйк і повернутися за стіл переговорів.

Обидві сторони звинувачують один одного в зриві переговорів і в небажанні йти назустріч протилежній стороні. Керівництво British Airways заявило, що під час страйку здійснюватимуться 60% рейсів дальнього слідування і 50% внутрішніх перельотів з аеропорту Хітроу, які були заплановані раніше. Рейси інших аеропортів авіаперевізника здійснюватимуться в звичайному режимі.

Серія страйків стала відповіддю на відмову керівництва авіакомпанії змінити умови оплати праці. У зв’язку зі світовою фінансово-економічною кризою і зменшенням пасажиропотоку British Airways має намір "заморозити" зарплати співробітників в 2010 році, перевести 3 тис. людей на часткову зайнятість і скоротити кількість членів екіпажа під час дальніх перельотів з 15 до 14 людей, що не було узгоджено з профспілками і було сприйнято як порушення трудового договору.